У Львівському університеті розпочався II етап Всеукраїнської студентської олімпіади з хімії

10 квітня 2019 року на хімічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося відкриття II етапу Всеукраїнської олімпіади зі спеціальності «Хімія» серед студентів класичних та педагогічних університетів. Інтелектуальні змагання триватимуть упродовж двох днів і передбачають два тури – виконання тестових завдань та виконання завдань на виявлення рівня теоретичних знань з базових і спеціальних дисциплін. Загалом участь у олімпіаді беруть понад півсотні студентів із 23 закладів освіти. Зокрема, цьогоріч до Львова завітали представники 12 класичних та 11 педагогічних університетів з різних куточків нашої країни.

Теплими словами студентів привітав голова оргкомітету, проректор з наукової роботи ЛНУ ім. Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський, який коротко розповів про історію Університету і багаті традиції хімічної науки в ЛНУ ім. Івана Франка.

«Приємно, що олімпіада вже стає традиційною для Львівського університету і це виправдано, адже наш Університет є важливим осередком провідних хімічних наукових досліджень. Природничі науки залишаються надзвичайно потужним інструментом для створення наукоємних технологій і сьогодні сучасні технічні новинки та гаджети неможливо уявити, зокрема, без прогресу у сфері хімічних досліджень. Природа постійно ставить перед дослідниками нові виклики і головним чинником для того, аби дати на них відповіді є збільшення і реалізація людського інтелектуального потенціалу», – зазначив Роман Гладишевський і побажав молодим науковцям «максимально продемонструвати свої знання».

Також Роман Євгенович наголосив,  що «всі, хто приїхав на II етап олімпіади, вже є переможцями, адже учасники вибороли право представляти свої заклади вищої освіти на найвищому рівні».

Заступник голови, секретар оргкомітету олімпіади, декан хімічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Григорій Дмитрів побажав молоді представити свої університети гідно і висловив переконання, що результати олімпіади підтвердять високий рівень знань усіх учасників змагань. «Тут зібралися найкращі молоді знавці хімії. Всіх нас об’єднує любов до хімічної науки, а тому результати олімпіади повинні лише підтвердити й утвердити цю любов», – наголосив Григорій Дмитрів.

Голова журі, завідувач кафедри органічної хімії ЛНУ ім. Івана Франка, професор Микола Обушак наголосив на добрих традиціях студентських хімічних олімпіад, переможцями яких у різні роки ставали нині авторитетні вчені, а також ознайомив учасників із форматом цьогорічних змагань.

Завершиться олімпіада нагородженням переможців 12 квітня 2019 року.