У Львівському університеті відбувся концерт «Прощання з колядою»

13 лютого 2019 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся концерт «Прощання з колядою». В урочистому святковому дійстві взяли участь мистецькі співочі колективи Університету. Звучали як традиційні коляди, так і ті, що зараз не часто виконуються в час Різдва.

Розпочав концертну програму виступ Народного камерного оркестру. В їхньому виконанні прозвучали колядки «Утішмося», «Що то за предиво», «Господь Бог предвічний» та легендарний «Щедрик». Народний дівочий хор «Ліра» виконав колядки «Коляда колядка», «Ой коляда-колядниця» та «Господь Бог предвічний».

По-новому зазвучали колядки «В Вифлеємі новина», «Летів горобець», «В Вифлеємі тайна» та «Христос Спаситель» у виконанні Народної чоловічої хорової капели «Прометей». Народна капела бандуристок «Зоряниця» заспівала мелодійну коляду «Спи, Ісусе», «Ясна зоря», «Хто там по дорозі» та «Свята вечеря». Коляди «Добрий вечір», «Щедрий вечір», «Гой питалася княжа корона» лунали у виконанні Заслуженої хорової капели України «Боян» імені Євгена Вахняка. На завершення Народний ансамбль пісні і танцю «Черемош» разом з усіма колективами колядував «Нині Рождество», «Щедрий вечір», «Що то за предиво», «Народився Бог на сіні».

Окрім мелодійних співів, кожен колектив віншував гостей та «зичив у здоров’ї та силі дочекатися наступних Різдвяних свят». Опісля всі разом колядували «Небо і земля».

На завершення концерту до присутніх звернувся проректор з науково-педагогічної роботи, професор Ярослав Гарасим. Він подякував колективам за свято прощання з колядою, яке, за його словами, є найпрекраснішим прощанням з усіх, адже «щонайменше через рік коляда повернеться в наші домівки, в наші серця». Ярослав Іванович зазначив, що «коляда – це унікальна українська традиція, яка формує наш менталітет та націю. Це – найдавніша молитва, неповторність якої полягає в тому, що в ній ми звертаємось і до Бога, і до людей. Це своєрідний зв’язок з нашим корінням та минувшиною».