У Львівському університеті відзначили День юриста

8 жовтня 2019 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося урочисте святкування Дня юриста. На захід завітали представники міської влади, державні службовці, відомі випускники юридичного факультету, а також викладачі та студенти Університету.

Захід розпочався зі спільного виконання Державного Гімну України. Після цього виступив Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник.  Він привітав викладачів та студентів юридичного факультету з професійним святом і відзначив високий професіоналізм вчених Університету. «Колеги з юридичного факультету завжди були для мене прикладом реалізації і дотримання тих принципів, на яких базуються традиції Львівського університету – демократії, свободи, виборності і раціоналізму. І я вважаю, що тільки той університет, в якому розвиваються ці принципи, може претендувати на статус академічної спільноти», – зазначив він.

Ректор також підкреслив важливість забезпечення принципу верховенства права та ефективного функціонування державного апарату і органів правопорядку для розвитку та процвітання держави: «Яким є ставлення до правничої науки, такою є  і ціла держава. Жодна країна світу не вийшла з руїни, стагнації, занепаду, поки не запрацювали всі інституції, які забезпечують правосвідомість і правовідповідальність».

Декан юридичного факультету, професор Володимир Бурдін приєднався до вітальних слів і наголосив на важливості професії юриста: «Майже кожного дня юристи приймають рішення, які щонайменше визначають долю однієї людини, а щонайбільше є доленосними для всього суспільства. Слушно кажуть, що професія юриста вічна. Адже будь-яке суспільство, чи буде воно інформатизоване, чи ні, потребує існування певних правил поведінки, а відповідно певного апарату, який буде слідкувати за правопорядком».

Водночас декан звернув увагу на неоднозначне ставлення суспільства до професії юриста, яке базується на недовірі і неправильному трактуванні функцій юриста. «Ставлення до юристів у суспільстві є доволі неоднозначним. Але я думаю, що суспільство рано чи пізно дозріє до висновку про те, що юристи – це не ті люди, які зобов’язані вирішувати соціальні конфлікти. Це представники тієї професії, які передусім повинні забезпечувати юридичну превенцію у виникненні соціальних конфліктів, у цьому їхня сутність і цінність», – додав Володимир Бурдін.

Він також відзначив важливу роль представників різних юридичних професій у державотворенні та забезпеченні правопорядку. За словами Володимира Бурдіна, незважаючи на значні відмінності у специфіці їхньої діяльності, усіх їх об’єднує одне гасло: «Знати закон, служити закону і захищати закон».

Насамкінець декан юридичного факультету зачитав лист-привітання від Президента України Володимира Зеленського, який побажав викладачам Львівського університету «зберігати вірність ідеалам правди і поваги до закону», а студентам – «гідно продовжувати традиції Львівської правничої школи та своїми досягненнями помножувати славу Університету й України».

До вітального слова запросили голову Львівської обласної державної адміністрації Маркіяна Мальського, який у своїй промові звертався насамперед до студентів, спонукаючи їх щоденно працювати над собою, розвиватися і бути готовими змінювати на краще систему права. «Сьогодні в нашій державі є неабиякий попит на юристів. Можливо, не стільки кількісний, як якісний. Я хочу надихнути кожного з вас, щоб ви щоденно розуміли, ким є юрист. Юрист – це людина, яка несе відповідальність кожного дня за свої вчинки. Кожен вчинок юриста має наслідок, за кожен наслідок може бути певна відповідальність. Бажаю, щоб ви кожного дня продовжували активно працювати над собою. Юрист – це та професія, у якій неможливо досягнути максимуму, і ви повинні надалі працювати над собою, покращувати свої знання щодня. Україна перебуває в процесі постійних трансформацій. Тому нам потрібні кваліфіковані, фахові юристи, які готові цілеспрямовано, віддано покращувати кожного дня нашу систему права. Юрист в Україні і надалі матиме одну з першочергових ролей у процесі державотворення. Будь ласка, надихайтеся на наукову діяльність, працюйте над собою, будьте активними у громадських організаціях, юридичних клініках, на практиці. У цьому середовищі ви зможете досягнути усіх своїх цілей», – сказав Маркіян Мальський.

За багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня юриста почесною грамотою Львівської облдержадміністрації було нагороджено викладачів Університету – доцента кафедри історії держави, права та політико-правових учень Андрія Кольбенка та доцента кафедри кримінального процесу і кримінології Ольгу Денькович. За успіхи у навчанні грамотою нагородили також студента 4 курсу юридичного факультету Олега Голіва.

Міський голова Львова Андрій Садовий ще раз підкреслив неоціненну роль юристів у державотворенні та дав поради студентам щодо ефективного навчання та підвищення професіоналізму. «Ми розуміємо, наскільки важливими для держави є вміння та знання, які ви отримуєте. Я рекомендую вам вивчати ту юридичну науку, яка є нормою для Сполучених Штатів, Великої Британії та інших країн Європи. Я маю велику надію на викладачів, які повинні навчити студентів бути мудрими, постійно працювати над собою і ставати кращими», – зазначив він.

Міський голова нагородив подяками від імені громади міста Львова доцента кафедри конституційного права Володимира Кобрина, доцента кафедри теорії та філософії права Святослава Добрянського та студентку 4 курсу Лідію Шумську. Особливою відзнакою – Золотим гербом Львова – було нагороджено доцента кафедри конституційного права Олену Бориславську, яка не лише активно займалася науковою діяльністю, захистила докторську дисертацію, а й брала участь у розробці Статуту міста Львова.

З вітальним словом виступив керівник Ради адвокатів Львівської області Богдан Павлишин. Він дав важливі настанови студентам, зокрема тим, які хочуть продовжити свій шлях в адвокатській справі: «Вам сьогодні говорили про те, що треба добре вчитися, пам’ятати про свою державу. Хочу додати, що потрібно ще й шанувати своїх батьків. Дякуйте батькам за те, що привели вас сюди, але покажіть, чого ви гідні того, щоби самостійно обирати свій шлях у житті і вибороти собі місце під сонцем».

Принагідно Богдан Павлишин вручив грамоти Ради адвокатів викладачам Університету Ігореві Якубівському та Наталії Перетятко, а також студентам Мар’яні Зелінській та Анатолієві Войтовичу.

Заступник прокурора Львівської області Галина Борейко, звертаючись до студентів, наголосила на важливості університетської освіти: «Кожен працівник органів прокуратури знає, що своєю роботою в прокуратурі він завдячує здобутій юридичній освіті. Кожен випускник Львівського університету є бажаним працівником в органах прокуратури, а навчання в цьому Університеті є запорукою стрімкого кар’єрного росту. Тому я бажаю, щоб ще зі студентських лав ви допомагали людям повірити у чесність і справедливість».

Грамотою прокуратури Львівської області було нагороджено доцента кафедри кримінального процесу і криміналістики Андрія Павлишина та студента 4 курсу юридичного факультету Сергія Андрущенка.

Начальник Територіального управління Державної судової адміністрації України у Львівській області Віктор Дейнека приєднався до вітань і висловив свої побажання студентам юридичного факультету. «На шляху студентів часто є люди, які не вірять у їхні сили. Не вірте цим людям. Якщо ви поставили собі якусь мету, працюйте, і ви досягнете її. Цінуйте навчання в Університеті, адже якщо ви не отримаєте цієї основи, ви не зможете стати правником. Повноцінний правник має вміти застосовувати свої знання на практиці і знаходити рішення в будь-якій ситуації», – сказав він.

Віктор Дейнека нагородив грамотами доцента кафедри соціального права Наталію Барабаш, асистента кафедри інтелектуальної власності, інформаційного та корпоративного права Максима Суханова та студентку 5 курсу юридичного факультету Юлію Шевчук.

Начальник Головного територіального управління юстиції у Львівській області Микола Станіщук  зазначив: «Немає кращої нагороди за роботу юриста, ніж вдячність людини, якій ви змогли допомогли. Я бажаю, щоби ваша робота приносила Вам справжнє щастя і справжню наснагу».

З нагоди Дня юриста Микола Станіщук вручив грамоти доцентові кафедри адміністративного та фінансового права Олегові Ільницькому та студентці 3 курсу юридичного факультету Олені Яцків.

Після цього розпочалась неофіційна частина заходу. Відбувся виступ команд Студентської ліги сміху «ФілЮр» (збірна юридичного та філологічного факультетів) та «Планета Ка-Пекс». Присутні також змогли насолодитися патріотичним хіп-хопом у виконанні студентки юридичного факультету. Крім того, студенти підготували жартівливі питання, а також грамоти для викладачів у різних номінаціях.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото