У Львівському університеті визначили учасників перших випусків інтелектуальної телегри «Ліга знань»

У Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулися відбіркові етапи інтелектуальної телегри «Ліга знань». Перші два випуски програми будуть присвячені навчальним предметам «Хімія» та «Українська мова і література». А відтак, свої знання під час відборів, які відбулися наприкінці лютого на хімічному та філологічному факультетах, демонстрували найкращі молоді знавці відповідних предметів зі Львова і не тільки.

Участь в обох відбіркових етапах взяли школярі 10-11 класів, які попередньо зареєструвалися і напередодні підтвердили свою присутність. Сам відбір передбачав тестові завдання, на розв’язання яких учням пропонувалося від 20 (навчальних предмет «Хімія») до 30 хвилин (навчальний предмет «Українська мова і література»). Майже всі учасники відбору продемонстрували ґрунтовні знання з навчальних предметів, чим неабияк потішили студентів та викладачів обох факультетів.

Втім, метою відбору було з-поміж найамбітніших школярів визначити по двадцять найкращих. Знавці української мови та літератури, за результатами своїх робіт, сформували щільну двадцятку. А от школярі-хіміки розгорнули справжню боротьбу за останні два місця у телеефірі – відразу четверо учнів набрали однакову кількість балів і змушені були розв’язувати додаткові завдання для визначення переможців.

Уже через два тижні переможці відбіркових змагань зійдуться у запеклому інтелектуальному поєдинку в Актовій залі Львівського університету, адже саме там відбудеться запис перших двох випусків телепрограми «Ліга знань». До 14 березня учні ще мають нагоду підготуватися до різнопланових запитань, які запропонують автори проекту, науковці Львівського університету та вчителі шкіл. Допомагатимуть учнівській молоді адаптовуватись до середовища ЛНУ ім. Івана Франка та виховувати у собі стресостійкість студенти-ментори, кожен з яких готуватиме до гри по п’ять учнів.

Усі запитання, які пролунають в ефірі, триматимуться у суворій таємниці, але кожне з них, за словами організаторів, буде передбачати різні рівні складності і становитиме інтерес як для науковців, так і для широкого загалу. Привідкриваючи таємницю, організатори додали, що у телеефірах можуть звучати також запитання від всесвітньо відомих науковців і письменників з України та з-за кордону.

Уже наприкінці березня інтелектуальна телегра «Ліга знань» вийде у телеефір каналу «НТА», а також транслюватиметься телеканалом «Еспресо TV».

Нагадаємо, телегра – спільний проект Львівського національного університету імені Івана Франка і телеканалу «НТА».  Метою проекту є просвітницька діяльність, популяризація освіти та науки серед школярів, створення соціальних і професійних «ліфтів» для молоді, підвищення зацікавленості до навчання тощо.