У Львівському університеті розпочався IV етап ХХ Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки

27 березня 2017 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка розпочався IV заключний етап ХХ ювілейної Всеукраїнської учнівської олімпіади з економіки, який триватиме упродовж 27-31 березня.

В олімпіаді беруть участь 97 учнів 9-11 класів з усіх областей України та м. Києва. Оцінюватиме результати конкурсу кваліфіковане журі – близько 40 науковців, викладачів ВНЗ, вчителів та представників студентства.

Учасників олімпіади привітала голова оргкомітету, директор Департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій, яка побажала учасникам успіхів, плідної та результативної роботи. «Сьогодні усі, хто бере участь в олімпіаді – уже переможці. Ви гордо представите себе, своє місто і область, й усі ваші зусилля будуть спрямовані на досягнення нових вершин», – переконана Любомира Степанівна.

До вітальних слів долучився Ректор Університету, професор Володимир Мельник. Володимир Петрович запевнив, що завдяки зусиллям академічної спільноти у Львівському університеті створені належні умови для творчого зростання молоді. А відтак, за словами Ректора, «кожна молода людина в Університеті зростає професійно, формується соціально й надалі несе поважне звання випускника Львівського університету».

Володимир Мельник зазначив, що Університет радо вітатиме учасників олімпіади як студентів й наголосив, що ось уже три роки поспіль Львівський університет є лідером за кількістю поданих заяв на вступ від абітурієнтів із різних куточків України. «Ми створимо для вас усі умови для належного навчання та саморозвитку», – запевнив Ректор.

Крім того, за словами Ректора, щорічно близько 700 студентів Університету мають можливість навчатися і стажуватися за кордоном. «А відтак, із новими знаннями та аналізом практики навчання та викладання в іноземних вищих навчальних закладах, вони продовжують навчатися у Львівському університеті», – зазначив Володимир Мельник.

У вітальному слові Володимир Петрович також повідомив, що упродовж минулого року студенти Львівського університету взяли участь більш ніж у тридцяти всеукраїнських конкурсах науково-дослідницьких робіт та олімпіадах із профільних дисциплін, де ставали переможцями та призерами.

Окрім того, учасників привітала координатор олімпіади, методист Інституту інноваційних технологій і змісту освіти МОН України Олена Бурлака, окресливши  певні нюанси організації олімпіади.

Також плідної праці учасникам олімпіади побажала кандидат економічних наук, запрошений професор кафедри міжнародного менеджменту Магдебурзького університету (Німеччина) Олена Решетняк.

Олена Володимирівна, зазначила, що є представником команди, яка започаткувала першу олімпіаду з економіки в Україні. «Нас надихнула ідея становлення економіки в школах як науки про вибір. А відтак, для реалізації такого задуму потрібно було забезпечити вчителів певними економічними інструментами, і у нас все вийшло. Вони навчили своїх учнів бути грамотними  споживачами, успішними виробниками і відданими громадянами України», – розповіла Олена Решетняк.

До привітань учасників ХХ Всеукраїнської олімпіади з економіки долучилися також завідувач кафедри економічної теорії, макро- і мікроекономіки економічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка, доктор економічних наук, професор Надія Гражевська, кандидат економічних наук, професор кафедри обліку і аудиту Національного університету «Львівська Політехніка», учасник першої олімпіади з економіки Любомир Пилипенко, а також представник бізнесу та банківської сфери, серед яких випускники Львівського університету – Андрій Худо, Ростислав Дюк та інші.

Під час урочистого відкриття IV етапу ХХ Всеукраїнської олімпіади учасників та усіх присутніх привітав мистецький колектив Університету – ансамбль пісні і танцю «Черемош», а студенти кафедри режисури та хореографії факультету культури і мистецтв представили усім шанувальникам мистецтва неперевершені хореографічні мініатюри.