У Львівському університеті відбувся Ярмарок кар’єри

Отримати безкоштовні практичні поради щодо вибору місця праці, здобути необхідні для подальшого працевлаштування навички, дізнатися інформацію про програми практик, стажувань та вакансій від провідних компаній і подати своє резюме для того, щоб розпочати успішну кар’єру. Такі можливості перед студентами Львівського національного університету імені Івана Франка  відкрив Ярмарок кар’єри, який відбувся у головному корпусі Університету 21 березня 2018 року. Участь у заході взяли понад 30 провідних компаній-роботодавців, представники органів місцевої влади, центрів зайнятості, студенти й адміністрація Університету.

Під час урочистого відкриття заходу Ректор Львівського університету, професор Володимир Мельник зазначив, що одним із ключових завдань сучасних вищих навчальних закладів є формування компетентностей на основі фундаментальних знань, які дозволяють молоді по завершенні навчання повноцінно реалізувати свій професійний потенціал. А відтак, Ректор наголосив, що безпосереднє спілкування студентів, адміністрації Університету і представників бізнес-середовища – один із важливих аспектів на шляху до постійної модернізації навчальних планів і їхнього пристосування до найсучасніших вимог ринку праці.

«У справі формування високоякісних фахівців наш Університет орієнтується на фундаментальну науку та освіту і на постійний діалог з бізнес-середовищем, метою якого є з’ясувати найсучасніші вимоги роботодавців до молоді. Завдяки цьому студенти Львівського університету завжди затребувані на ринку праці», – зазначив Ректор і додав, що Ярмарок кар’єри дозволяє молоді чіткіше зрозуміти вимоги до їхнього фахового рівня і розпочати успішну кар’єру.

Директор Департаменту внутрішньої та інформаційної політики Львівської ОДА Ольга Березюк, звертаючись до студентів Університету, закликала їх надалі будувати свою кар’єру саме в Україні, адже лише на Львівщині минулого року було створено близько 8 тисяч робочих місць. «Ярмарок кар’єри» у Львівському університеті представниця ОДА вважає хорошою демонстрацією перспектив успішного працевлаштування в Україні.

Директор Департаменту освіти і науки Львівської ОДА Любомира Мандзій наголосила на важливості діалогу освіти і бізнесу, а також необхідності створення для молоді можливостей особистісної реалізації.

«Переконана, що Львівський національний університети імені Івана Франка – найкращий вищий навчальний заклад України, який дає ґрунтовні знання, але те як ви реалізуєте ці знання у своєму професійному зростанні залежить лише від вас», – наголосила Любомира Мандзій, звертаючись до молоді.

Одним із перших етапів на шляху до успішної кар’єри є стажування в органах місцевого самоврядування та провідних компаніях. Начальник відділу навчання, стажування та практики управління персоналом Львівської міської ради Людмила Левицька під час урочистого відкриття Ярмарку кар’єри запросила студентів Університету брати участь у стажуваннях, які організовує ЛМР, й у такий спосіб підвищувати свій фаховий рівень.

До учасників заходу також звернулися директор Львівського обласного центру зайнятості Оксана Іванчук, директор Львівського міського центру зайнятості Олег Рісний і голова Регіональної ради підприємців у Львівській області  Ростислав Сорока. Усі вони акцентували увагу на тому, що ринок праці потребує хороших фахівців, а тому закликали студентів активно розвиватися  і сміливо розпочинати кар’єру в Україні. За їхніми словами, для цього зараз є усі необхідні передумови.

Після завершення офіційного відкриття, представники генерального партнера заходу компанії «Nestlé Бізнес Сервіс Львів» презентували усім охочим можливості, які відкриває кар’єра у їхній компанії.

Надалі упродовж дня у холі Університету потенційні роботодавці представляли свої компанії усім учасникам заходу, безпосередньо спілкувалися зі студентами та викладачами, інформували про можливості працевлаштування та переглядали резюме претендентів на вакантні посади.

Також провідні компанії презентували програми стажувань та практик, як один із найкращих способів здобуття досвіду роботи.

Особливістю цьогорічного «Ярмарку кар’єри» був цікавий конкурс резюме «CV Awards», згідно із умовами якого представники компаній-учасниць визначали найкращі резюме студентів Університету. Переможці отримали цінні подарунки. Окрім того, учасники Ярмарку кар’єри взяли участь у розіграші тематичних подарунків від компаній-учасниць для усіх, хто попередньо зареєструвався.

Керівник Відділу сприяння працевлаштуванню студентів та випускників Університету Ірина Сновидович наголосила, що Ярмарок кар’єри сприяє професійному становленню молоді і допомагає їм адаптуватися до вимог ринку праці. Так, організатори зазначають, що традиційний захід став дієвим майданчиком співпраці роботодавців, студентів, викладачів, органів влади та самоврядування для пошуку нових моделей взаємодії трикутника «держава-освіта-бізнес» з метою їхнього зближення в реаліях сучасного ринку праці.

Додамо, що захід відбувся в рамках Кар’єрного марафону «Освіта. Бізнес. Психологія», який стартував 12 березня 2018 року. Окрім численних майстер-класів і тренінгів, масштабний захід передбачав також проведення Міжнародної науково-практичної  конференції «Психологія бізнесу та управління: виклики сьогодення», до якої долучилися експерти з 10 країн світу.