У Львівському університеті відкрили представництво Токійського університету іноземних мов

14 вересня 2017 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулось урочисте відкриття представництва Токійського університету іноземних мов «Global Japan Office». Представництво функціонуватиме у 121а аудиторії головного корпусу Університету і слугуватиме плацдармом для поглиблення співпраці між Україною та Японією.

Представник японської сторони професор Еміко Гаяцу наголосила, що Львівський університет є одним із найдавніших і найкращих вищих навчальних закладів України, а тому саме ЛНУ ім. Івана Фрака може стати  основою для розвитку японістики в Україні.

«Відкриття представництва нашого навчального закладу  у Львівському університеті дає надію на подальше поглиблення наукових та освітніх контактів між Україною та Японією. Через діяльність наших представництв ми намагаємося посилити голос Японії у світі, адже саме тут усі охочі зможуть довідатися про нашу мову і культуру», – наголосила Еміко Гаяцу.

Проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародної співпраці Марія Зубрицька подякувала колегам з Японії за те, що саме Львівський університет став першим навчальним закладом в Україні, у якому функціонуватиме «Global Japan Office».

«Наш Університет є першим у Східній Європі, де відкриють черговий «Global Japan Office». І це заслужено, адже Львівський університет має давні традиції японістики та орієнталістики», – зазначила Марія Олексіївна.

Окрім того, проректор з міжнародної співпраці наголосила, що відкриття представництва Токійського університету не лише сприятиме співпраці між державами і дозволятиме популяризувати японську культуру в Україні, а й слугуватиме хорошою основою для популяризації україністики в Японії.

Декан філологічного факультету Святослав Пилипчук наголосив, що японістика є одним із напрямків, які на філологічному факультеті розвиваються дуже динамічно. За словами Святослава Михайловича, найкращим показником успішного становлення японістики є велика кількість охочих її вивчати і задоволення, яке отримують студенти від пізнання японської культури і мови.

На завершення сторони обмінялися подарунками й усі присутні спільно виконали студентський гімн «Gaudeamus» японською, латинською та українською мовами.

Нагадаємо, що угоду про співпрацю між Львівським національним університетом імені Івана Франка і Токійським університетом іноземних мов підписали у 2016 році. Зараз ЛНУ ім. Івана Франка приймає трьох студентів Токійського університету іноземних мов, котрі вивчають українську мову та культуру на короткотривалій програмі, від Університету також рекомендована студентка для навчання у Японії.

Тому ініціатива відкриття в Університеті представництва Токійського університету іноземних мов «Global Japan Office» є надзвичайно  актуальною і потрібною справою. З японської сторони функціонуванням цього офісу займатиметься рекомендований Токійським університетом іноземних мов викладач японської мови та літератури, а це є дуже вагомою допомогою при підготовці студентів-японістів, які навчаються в нашому Університеті.

На сьогодні представництва «Global Japan Office» функціонують у 12 країнах на різних континентах. «Global Japan Office» у Львівському університеті став 13 таким представництвом у світі.

Токійський університет іноземних мов належить до провідних вищих навчальних закладів Японії з глибокою історією та великим науковим та педагогічним потенціалом. Зараз у ньому викладають 27 мов та літератур світу на рівні спеціальності, окрім того, багато мов викладають факультативно, серед них є і українська.