У Науковій бібліотеці триває виставка «Україна й Українці – цивілізаційна війна і гідність»

Відкриття виставки «Україна й Українці – цивілізаційна війна і гідність» у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного імені Івана Франка відбулося 10 жовтня 2019 року. Експозиція присвячена реаліям сьогодення – війні Російської Федерації проти нашої Батьківщини. Організовано виставку за ініціативи журналістів Інформагентства МО України «Армії INFORM» та співпраці Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, кінологічної школи «Dog Friend» та краєзнавчого ресурсу «Фотографії старого Львова».

Уже 11 жовтня разом із багатьма відвідувачами бібліотеки ознайомитися із експозицією завітали учні 7 класу Загальноосвітньої школи № 3 м. Львова. Під час екскурсії діти мали чудову нагоду поспілкуватися із авторами експозиції – українськими захисниками та військовими журналістами, завдяки яким із перших днів війни українці мали можливість дізнаватися новини з фронту, а також і з кінологом-зоопсихологом, яка займається із собаками з АТО/ООС.

Володимир Скоростецький і Тарас Грень перед тим, як відправитись на Схід України, присвятили понад 20 років свого життя службі у війську, а також вони неодноразово брали участь у найбільших міжнародних навчаннях на території Європи «Рапід трайдент». Їхні фотороботи вже добре відомі в Ізраїлі, Німеччині, Болгарії, Литві, США та Великобританії. Цього ж разу читачі та гості найдавнішої бібліотеки України мають нагоду не тільки більше дізнатись про реалії «на нулі», але й особисто поспілкуватись із тими, хто неодноразово зазирав в очі смерті.

Війна триває, кулі й далі летять у наш бік, забираючи із собою життя найкращих синів і дочок України. На експозиції представлені особисті речі військових, зразок повного оснащення сучасного українського воїна, хрестики й обереги, медичні та військові речі, листи від небайдужих співгромадян, близьких людей, які тут, у тилу, чекають на добру звістку із фронту. Надзвичайно зворушує лист коханої до українського воїна, який він тримає як оберіг – приватні й відверті речі дають усвідомлення справжності, щирості й того, що стає рятівною ниточкою на межі життя і смерті.

Агітки та листівки, покликані дезінформувати людей, які живуть на окупованих територіях, унікальні документи, що ілюструють діяльність російських загарбників, зразки ворожої зброї різних властивостей, які калічать здоров’я наших воїнів, на світлинах – випалена земля із незібраним хлібом, поранення і руїни – все це репрезентує характер ворога, який вже не одне століття засіває болем українську ниву. Тож серед експонатів війни нинішнього дня можна побачити й ті, які сягають раніших часів боротьби за волю Батьківщини – книжково-документальні видання зі спецфонду Наукової бібліотеки, видання Українських Січових Стрільців, членів Пресової кватири тощо. Все це демонструє тяглість боротьби за волю, свою ідентичність, не змінюється тільки одне – ворог той самий.

Важливим і цікавим доповненням виставки стали історії наших менших братів – собак, які неодноразово рятували і рятують життя українським захисникам. Ця частина експозиції постала завдяки Наталії Лелик, інструктору-кінологу та зоопсихологу Кінологічної школи «Dog Friend». Чуйні та віддані друзі людини, за словами пані Наталії, ще з ІХ ст. до н.е. стають пліч-о-пліч із людиною у боротьбі з ворогом. Тварини надзвичайно чутливі не тільки до емоцій людини, але й мають кращий слух і часто можуть передчувати обстріли, тож такі їхні здібності неодноразово рятували життя українським бійцям. Та й важко переоцінити ті позитивні емоції, які маленький пухнастик здатний подарувати людині, особливо ж, у важкі хвилини, далеко від рідної домівки. Напередодні, 10 жовтня, дехто з чотирилапих героїв навідався й до бібліотеки. Тож присутні на відкритті виставки змогли не тільки познайомитись із нашими захисниками, але й з їхніми чотирилапими друзями.

Усі охочі мають нагоду відвідати виставку до 10 листопада 2019 року  у головному читальному залі Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка (вул. Драгоманова, 5). Серед експонатів також є листівки, які можна підписати для наших захисників. Вони неодмінно знайдуть свого адресата. Війна триває, але щирість, теплота наших сердець і віра у перемогу неодмінно принесе нам довгоочікуваний Мир!