У Педагогічному коледжі вшанували пам’ять Марійки Підгірянки педагогічними читаннями «Слово поетеси не пропаде ніколи»

У чудовій плеяді українських жінок-сподвижниць, які все своє життя присвятили служінню рідному народові, одне з почесних місць посідає Марійка Підгірянка – видатна українська письменниця, народний педагог, культурно-освітня діячка ХХ століття, творча спадщина якої назавжди ввійшли до «золотого фонду української літератури».

З нагоди 135-річчя від дня народження Марійки Підгірянки (Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської) 7 квітня 2016 року в Педагогічному коледжі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулися педагогічні читання «Слово поетеси не пропаде ніколи».

       Методист Педагогічного коледжу, старший викладач кафедри корекційної освіти та інклюзії факультету педагогічної освіти Романа Михайлишин, виступила з доповіддю на тему: «Славна дочка прикарпатського краю», в якій висвітлила життєвий шлях і педагогічну діяльність Марійки Підгірянки, відзначивши, що в 1900 році письменниця екстерном склала іспити в жіночу учительську семінарію у Львові (нині – Педагогічний коледж ЛНУ імені Івана Франка).

Доповнила біографічний портрет Марійки Підгірянки виступом «Марійка Підгірянка, Августин Домбровський – українські педагоги, громадсько-культурні діячі» завідувач відділення дошкільної освіти, старший викладач кафедри початкової та дошкільної освіти факультету педагогічної освіти Леся Кос.

На   літературній діяльності поетеси закцентувала увагу викладач дитячої літератури, завідувач аудиторії дитячої літератури для дітей дошкільного віку імені Марійки Підгірянки Галина Гадзало, виголошуючи доповідь на тему: «Щирі пісеньки, що линуть з серця Марійки Підгірянки».

Марійка Підгірянка про себе казала: «Я – самоук, несміле дитя Підгір’я. Списувала, що мені старі ліси розказували. Та не знаю чи розумію добре смерекову мову. А писала, бо чула душевну потребу вилити на папір ті враження, якими напувала мене краса природи»…

Письменниця народилася і прожила багато років на Гуцульщині. Відтак, у багатьох своїх творах вона описувала Гуцульщину. Викладач музики з методикою навчання Педагогічного коледжу Ірина Каспрук розрила гуцульську тематику в поетичному доробку Марійки Підгірянки.

Про релігійний концепт творчості поетеси йшлося у доповіді Романи Михайлишин «Вінок у славу Божу».

Цікаві факти з життя і творчості Марії Омелянівни Ленерт-Домбровської розповів онук Марійки Підгірянки, доцент кафедри класичної філології, викладач латиської мови ЛНУ ім. Івана Франка Роман Домбровський.

Під час  літературно-музичної частини педагогічних читань  прозвучали вірші та пісні на слова Марійки Підгірянки у  виконанні студентів Педагогічного коледжу та факультету педагогічної освіти Університету.

Музику до віршів поетеси написали викладач музики Педагогічного коледжу, старший викладач кафедри корекційної освіти та інклюзії факультету педагогічної освіти Любов Сав’як та асистент кафедри корекційної освіти та інклюзії факультету педагогічної освіти Світлана Вижанова.

Виставку матеріалів про Марійку Підгірянку та її творчу спадщину підготували працівники  КЗЛОР «Львівська обласна науково-педагогічна бібліотека».

Світлини: Володимира Крука Більше фото