Учасники Антарктичної експедиції провели мініфутбольний матч на високогір’ї материка

Учасники 24-ї Української антарктичної експедиції, зимівники Ігор Дикий, Наталя  Бабій, Антон Омельченко та сезонний загін геологів-геофізиків 25-ї УАЕ Володимир Бахмутов й Олександр Мітрохін провели розвідку по льодовику в глиб материка на гору Пірі та гору Мілл.

Скориставшись хорошою погодою, дослідники зібрали цікавий науковий матеріал та навіть вперше зіграли матч з мініфутболу на високогір’ї материка. М’яч, яким зіграли матч, подарував зимівникам Ректор Львівського університету ще у березні 2019 року.

Керівник антарктичної експедиції, доцент кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка Ігор Дикий відзначив, що раніше ігри з мініфутболу відбувалися лише на острові, де розташована станція. А от матч, який відбувся погожого березневого дня 2020 року, став першим поєдинком, проведеним українськими вченими на материку. За словами учасників експедиції, такі моменти дозволяють ще більше осягнути красу і неповторність природи, яка панує в Антарктиді.

Нагадаємо, «Академік Вернадський» – єдина українська антарктична станція, розташована на мисі Марина острова Галіндез за 7 км від західного узбережжя Антарктичного півострова. Вона працює цілий рік і є метеорологічною та географічною обсерваторією.

Головне призначення станції – проведення наукових досліджень в Антарктиді. Зараз на станції перебуває 24-та наукова експедиція, яку очолює Ігор Дикий, доцент кафедри зоології Львівського національного університету імені Івана Франка.

Із деталями роботи 24-тої антарктичної експедиції можна ознайомитися на сайті біологічного факультету Львівського університету.