Українсько-американський філолог Андрій Даниленко презентував в Університеті книгу «Від Біблії до Шекспіра: Пантелеймон Куліш (1819-1897) і формування української літературної мови»

У рамках проекту «Лінгвістичні зустрічі» 21 листопада 2016 року відбулася  презентація книги Андрія Даниленка «Від Біблії до Шекспіра: Пантелеймон Куліш (1819-1897) і формування української літературної мови».

Андрій Даниленко – українсько-американський філолог, професор  кафедри сучасних мов і культур в Університеті Пейс (Нью-Йорк), співробітник Українського наукового інституту при Гарвардському університеті,  досліджує історію української та інших слов’янських мов, проблеми індоєвропейського й ареально-типологічного мовознавства, питання слов’янського етногенезису, мовно-культурних взаємин слов’ян із мусульманським світом, історію української літературної мови. Автор численних праць зі слов’янського мовознавства та україністики.

Доповідь Андрія Даниленка, яку він представив у Львівському університеті, була присвячена дослідженню перекладів Біблії і творів Шекспіра, які зробив Пантелеймон Куліш. Додамо, що вперше переклади Куліша розглянуто в контексті творення нової української літературної мови у двох історичних частинах України – Галичині та Наддніпрянщині.