«Укргазвидобування» ініціює співпрацю з Львівським університетом

13 вересня 2017 року Львівський національний університет імені Івана Франка відвідав директор з геології ПАТ «Укргазвидобування» Мирон Фірман.

У Дзеркальній залі Університету представник лідера газовидобувної галузі України прочитав для студентів і викладачів геологічного факультету науково-популярну лекцію, присвячену основним проблемам видобування газу, а також розповів про пріоритетні напрямки діяльності компанії.

Зокрема, Мирон Фірман акцентував увагу, що зараз видобуток газу є надзвичайно перспективною галуззю нашої держави. Розповівши про запаси нафти і газу у світі, історію нафтогазовидобування в Україні та інші теоретичні і практичні аспекти галузі, лектор наголосив, що Україна тільки мінімально використовує свої ресурси.

За словами директора з геології «Укргазвидобування», зараз компанія планує активно освоювати нові родовища газу. Для того, щоб поступово збільшувати потенціал галузі компанія намагається залучати до роботи висококваліфікованих фахівців і науковців.

«Важливо, щоб на ринку праці були дійсно хороші фахівці. Львівський університет – провідний вищий навчальний заклад в Україні, а тому ми сподіваємося, що випускники обиратимуть місцем праці саме нашу компанію», – зазначив Мирон Фірман.

Зараз «Укргазвидобування» є вертикально інтегрованою компанією, яка видобуває 75% природного газу в Україні. Основна місія компанії – забезпечити енергетичну незалежність України. Так, згідно зі стратегією компанії «20/20», уже до 2020 року потреби України у «блакитному паливі» будуть повністю задовольняти власні родовища.

А відтак, Мирон Фірман закликав науковців геологічного факультету долучатися до роботи над удосконаленням галузі. Студентів директор з геології «Укргазвидобування» запевнив, що місць праці у компанії вистачить для багатьох висококваліфікованих молодих фахівців.

Під зустрічі з Ректором Університету Володимиром Мельником і деканом геологічного факультету Миколою Павлунем Мирон Фірман наголосив, що «Укргазвидобування» зацікавлене у співпраці з Львівським національним університетом імені Івана Франка.

За його словами, високий рівень наукових досліджень і міжнародні зв’язки Університету можуть суттєво посприяти покращенню стану газовидобувної галузі України. Зокрема, науковці Університету уже у найближчій перспективі можуть долучитися до розробки методів інтенсифікації роботи свердловин і сприяти налагодженню більш продуктивного видобутку газу на території західної України.

Окрім того, Мирон Фірман висловив сподівання, що студенти Університету проходитимуть практику в ПАТ «Укргазвидобування», а випускники – ставатимуть працівниками найбільшої газовидобувної компанії України.

Ректор Університету, професор Володимир Мельник пообіцяв всебічно сприяти співпраці ЛНУ ім. Івана Франка і ПАТ «Укргазвидобування». За словами Володимира Петровича, можливість проходити практику, а згодом працювати у компанії, підвищуватиме потенціал і фаховий рівень студентів Університету.

Сторони домовилися уже найближчим часом підписати договір про співпрацю.