Університетська спільнота попрощалася із Професором Андрієм Пашуком

Доктор філософських наук, Заслужений професор Львівського університету, колишній завідувач кафедри історії філософії та перший декан відновленого філософського факультету Андрій Пашук відійшов у вічність 19 жовтня 2020 року на 93-ому році життя.

Андрій Іванович був людиною-епохою, яка своєю педагогічною, науковою та організаторською роботою назавжди залишиться у пам’яті академічної спільноти Львівського університету.

Ректор Університету Володимир Мельник, представники адміністрації, декани, колеги-викладачі, студенти й випускники провели видатного Професора в останню путь 21 жовтня на Личаківському кладовищі.

Ректор висловив співчуття усім рідним та близьким Андрія Івановича, водночас наголосивши, що Професор Пашук – приклад високого педагогічного такту, працьовитості і стійких національних цінностей. Ділячись спогадами про Андрія Пашука, Ректор наголосив, що Він був не лише блискучим науковцем і педагогом, а передусім – доброю Людиною. Він дуже любив рідне село Скорики, що на Тернопільщині. Часто розповідав, що земля додає йому сил і наснаги до життя, тому все літо проводив на батьківщині, надихаючись красою природи.

«Андрій Іванович був одним із тих, хто заклав основи університетської освіти і науки», – зазначив Володимир Мельник і наголосив, що Андрій Пашук був філософом сковородинського образу, у якого правда у філософії втілювалася у світлу правду життя. Окрім того, Володимир Петрович зауважив, що упродовж багатолітньої педагогічної діяльності Андрій Пашук передусім зосереджував увагу на праці зі студентами, намагаючись передати молоді власні знання, цінності і любов до науки.

Смерть Професора Андрія Пашука є непоправною втратою для української освіти і науки. Низько схиляємо голови у глибокій пошані до Андрія Івановича і розділяємо разом із родиною, друзями й колегами невимовний біль утрати.