Університетська спільнота вшанувала пам’ять Героя Небесної Сотні Дмитра Чернявського

13 березня 2020 року представники академічної спільноти Львівського університету вшанували пам’ять Героя Небесної Сотні, Героя України, студента економічного факультету ЛНУ ім. Івана Франка Дмитра Чернявського. Представники Університету на чолі з Ректором та родиною Героя поклали квіти до меморіальної дошки, встановленої на фасаді економічного факультету. Також відбувся чин панахиди.

Декан економічного факультету Ростислав Михайлишин, звертаючись до присутніх, подякував кожному, хто береже пам’ять про Героїв Небесної Сотні та життєподвиг Дмитра Чернявського. «Ми повинні пам’ятати про звитягу   Дмитра Чернявського й усіх новітніх воїнів України, бо саме завдяки їхнім героїчним вчинкам ми маємо зараз можливість жити і працювати», – наголосив Ростислав Васильович.

Нагадаємо, студент економічного факультету Дмитро Чернявський віддав своє життя шість років тому, 13 березня 2014 року, на майдані Донецька. За покликом сумління студент Університету захищав відхід мирних демонстрантів. Він поповнив ряди творців Революції Гідності, які назавжди залишаться в історії Української Держави як лицарі Небесної Сотні.

20 лютого 2015 року Дмитру Чернявському присвоїли звання Героя України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) – за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові, виявлені під час Революції Гідності.

Меморіальну дошку на честь Дмитра Чернявського на фасаді економічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка встановили у 2018 році.