Університетська спільнота вшанувала пам’ять жертв Голодомору в Україні

22 листопада 2019 року студенти та працівники Львівського національного університету імені Івана Франка вшанували пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років – однієї з найстрашніших трагедій в історії України. Перед пам’ятником Іванові Франку учасники заходу виклали хрест із лампадок, що символізує страждання, які випали на долю нашого народу і водночас невгасиму силу та віру української нації.

Надалі університетська спільнота вшанувала жертв трагедії щирою молитвою, після якої до присутніх звернувся капелан Львівського національного університету імені Івана Франка отець Мар’ян Мисяковський. «Кожен рік віддаляє нас від цієї трагічної події, але це жодним чином не має означати, що ми можемо стирати з пам’яті трагедію 1932-1933 років, бо той, хто забуває свою історію не має майбутнього», – наголосив отець та закликав згадувати у щоденних молитвах тих, хто віддав своє життя на шляху до волі та незалежності України.

Подякував небайдужим учасникам заходу Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. «Цей північно-східний вітер, який зараз задмухує свічки як символ нашої національної пам’яті, наштовхує нас на думку, що ніколи і ні від кого ми не отримаємо свободи: ні від агресивного Сходу, ні від ситого Заходу. Лише власними силами, вмінням гуртуватись, опираючись на нашу свідому молодь, ми побудуємо незалежну ні від кого державу, у якій пануватиме демократія, повага до життя та до людини», – сказав Володимир Петрович і додав, що «численні жертви Голодомору були послані на долю України для того, аби зараз ми цінували своє «сьогодні» і прагнули перейти до нового «завтра» з впевненістю у власні сили».

На завершення заходу голова Студентського уряду Університету Назар Сениця подякував усім небайдужим, які з року в рік бережуть традицію проведення акції і шанують пам’ять про мільйони невинних жертв чорної сторінки в історії нашого народу.