Урочиста академія з нагоди створення факультету педагогічної освіти

9 жовтня 2015 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась Урочиста академія з нагоди відкриття факультету педагогічної освіти. Привітати колектив новоствореного факультету приїхали вчені-педагоги з різних куточків України та з-за кордону.

«Сьогодні – хвилюючий день в Університеті: ми представляємо результати наполегливої праці колективу нашого вишу – презентуємо факультет педагогічної освіти, який буде здійснювати підготовку фахівців за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр» і «Магістр» в освітній сфері», – звернувся із вітальним словом до учасників конференції Ректор Університету, професор Володимир Мельник.

Володимир Петрович зазначив, що «ініціаторами створення нового структурного підрозділу у Львівському університеті були Ректор Університету (1990-2007; 2010-2013 рр.), професор Іван Вакарчук і колектив Педагогічного коледжу на чолі з директором, завідувачем кафедри початкової та корекційної освіти Зоряною Ленів». «Завдяки зусиллям колективу сьогодні у цій залі присутні майже 800 студентів новоствореного факультету, на якому функціонує 3 кафедри і працює 88 викладачів. А відтак, можна ствердно сказати: факультет стартував!» – додав Ректор.

З вітальним словом виступила в.о. декана факультету педагогічної освіти Зоряна Ленів: «Сьогодні особливо приємно вітати всіх у цій залі з нагоди Дня працівників освіти, Дня Університету, а також з нагоди нашого маленького свята – представлення факультету педагогічної освіти». Зоряна Павлівна зазначила: «Нині вчитель – це не лише професія і не лише слово. Це ширше поняття, яке містить увесь всесвіт: від майстерності передавати знання і виховувати підростаюче покоління до особистого таланту формувати особистість. А відтак, тільки справжній учитель може виховати справжнього вчителя!».

«Педагогічна освіта сьогодні повинна виконувати функцію своєрідного гвинтокрила, який підніме освітню галузь і суспільство загалом. Така позиція стане рушійною силою для інституційних змін, адже це інвестиція в майбутнє, капіталізація Університету й утвердження академізму педагогічної науки у Львові та області», – переконана Зоряна Ленів.

Також в.о. декана окреслила основні етапи створення факультету й висловила слова вдячності всім, хто долучився до відкриття нового структурного підрозділу Університету.

До привітань колективу педагогічних працівників долучилися вихованці навчально-виховного комплексу «Дзвіночок», які подарували присутнім милу музично-танцювальну композицію.

Вітання від Національної академії педагогічних наук України працівникам факультету та гостям заходу адресувала доктор педагогічних наук, професор, академік Академії педагогічних наук України Неля Ничкало. Неля Григорівна зазначила: «Ця урочиста академія – історична подія, адже є продовженням славних традицій європейських класичних університетів, а також США і Канади, де майже в усіх вишах є педагогічні факультети. А від нині Львівський університет також став на стежину класичної педагогічної освіти і має широкі перспективи».

Голова Львівської обласної ради Петро Колодій долучився до привітань, зазначивши, що «створення факультету педагогічної освіти – ще одна сторінка історії Львівського університету» й додав: «Львівська обласна рада й надалі всіляко підтримуватиме освітню галузь, зокрема надаватиме премії для учнів і науковців. Це – наш пріоритет, адже педагоги будують фундамент Української держави».

Голова Львівської обласної ради відзначив працівників факультету педагогічної освіти грамотами «за вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих спеціалістів, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Дня працівників освіти».

Грамотами Ректора Університету Володимир Мельник нагородив представників новоствореного факультету за розвиток української педагогічної освіти та побажав колективу плідної праці на благо рідного Університету.

Директор департаменту освіти і науки Львівської обласної державної адміністрації Олександра Небожук зазначила, що «це особлива подія не тільки для Університету, але й для Львівщини загалом, адже завдяки відкриттю факультету в Галичині нарешті створено центр давньої педагогічної традиції».

Олександра Іванівна також відзначила вагомі здобутки колективу факультету і Педагогічного коледжу в галузі корекційної освіти, наголосивши, що «ці досягнення – найкращі в Україні». Від імені департаменту освіти і науки ЛОДА Олександра Небожук відзначила працівників факультету грамотами.

«Педагогічна думка у Львівському університеті розвивається стрімко та змістовно впродовж багатьох років, – зауважив голова Первинної профспілки працівників Університету Володимир Качмар. – І це все завдяки зусиллям колективу педагогів, які сьогодні мають вагомі здобутки та досягнення, які варті похвали». Від імені Профспілки Університету Володимир Михайлович відзначив грамотами й подяками працівників факультету педагогічної освіти «за досягнення і вклад у розвиток педагогіки».

До привітань колективу факультету педагогічної освіти долучився президент асоціації деканів Університету, декан механіко-математичного факультету, професор Михайло Зарічний. «Сьогодні відбувається етап легітимізації факультету – ми приймаємо вас у велику університетську сім’ ю. Педагогічна компонента є на будь-якому факультеті, а тому співпраця на цьому рівні повинна поглиблюватися», – переконаний Михайло Михайлович.

Привітати новостворений факультет Львівського університету приїхали науковці-педагоги з Києва, Переяслава- Хмельницького, Дрогобича, Полтави, Миколаєва, Прикарпаття, Закарпаття, Донбасу, а також колеги із Жешува (Польща).

Заступник директора Інституту педагогіки і психології Людмила Чепурна, долучившись до привітань колег, нагородила в.о. декана факультету педагогічної освіти Зоряну Ленів медаллю «Драгоманівська родина», а також відзначила працівників грамотами та подяками.

Також вітальні слова новоствореному факультету були адресовані від колективів педагогічного факультету Братиславського університету імені Коменського (Словаччина) та Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото