В онлайн-режимі відбулася Конференція трудового колективу Університету

10 грудня 2020 року відбулася Конференція трудового колективу Львівського національного університету імені Івана Франка. Зважаючи на карантинні обмеження, засідання провели у дистанційному режимі за допомогою центру для командної роботи «Microsoft Teams». Для участі у Конференції зареєструвалися 257 делегатів.

Відкрив Конференцію голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек. З протоколами мандатної комісії ознайомив учасників заходу її голова – провідний науковий співробітник кафедри неорганічної хімії Володимир Бабіжецький, який зазначив, що комісія перевірила повноваження делегатів Конференції і визнала їх дійсними.

Головував на Конференції трудового колективу декан юридичного факультету, професор кафедри кримінального права і кримінології Володимир Бурдін.

Першим питанням порядку денного був звіт Ректора Львівського національного університету імені Івана Франка, члена-кореспондента НАН України, професора Володимира Мельника за період роботи  з грудня 2019 року до грудня 2020 року.

Розпочинаючи свою доповідь, Ректор зосередив увагу на особливостях роботи Університету упродовж звітного періоду. «Майже весь рік ми працювали в умовах карантинних обмежень. Попри різні обставини, підсумки нашої роботи є однозначно позитивними. Переважна більшість наших колег самоорганізовано й відповідально працюють в цих умовах», – наголосив Ректор і подякував усі учасникам освітнього процесу за добру працю й численні здобутки.

Представляючи звіт, Ректор детально проаналізував основні аспекти діяльності Університету. Володимир Петрович констатував, що динаміка змін в освітній діяльності упродовж останніх п’яти років є позитивною, адже станом на сьогодні в Університеті працює 1901 науково-педагогічний працівник (для порівняння у 2019 – 1894, у 2018 – 1886 працівників). Водночас щорічно зростає і кількість здобувачів освіти, яка сьогодні становить 21 465 осіб. Ректор також зосередив увагу на основних елементах освітньої діяльності – ліцензуванні та акредитації освітніх програм, зазначивши, що упродовж звітного періоду акредитовано 44 освітні програми. Крім того, Володимир Петрович окреслив основні завдання Університету в освітній галузі, серед яких – забезпечення щорічного опитування учасників освітнього процесу, роботодавців та випускників щодо змісту освітніх програм та вдосконалення інформаційної системи управління освітнім процесом, розробки і супроводу електронних курсів.

Особливу увагу Володимир Мельник присвятив науково-дослідній та інноваційній діяльності, слушно підкресливши, що «вчені Університету займають провідні позиції в європейській і світовій науці». Відповідно до звіту Ректора, у Львівському університеті у 2020 році (станом на грудень) до виконання науково дослідних робіт залучено 1921 науково-педагогічного працівника, з них – 249 докторів наук і 1159 кандидатів наук, зокрема 216 штатних працівників науково-дослідної частини Університету, з них 10 докторів наук і 73 кандидати наук. Упродовж 2020 року в Університеті захищено 21 докторську і 112 кандидатських дисертацій, що є особливо цінним і важливим в умовах карантину. Ректор також поділився, що науковці Університету у 2020 році вибороли та розпочали виконання 7 проєктів Національного фонду досліджень на суму понад 7 млн грн.

Володимир Петрович презентував делегатам Конференції також основні досягнення Університету у міжнародній діяльності, зазначивши, що станом на грудень 2020 року Університет має 187 угод із міжнародними партнерами із 46 країн світу. Упродовж звітного періоду Університет підписав 4 угоди із закордонними навчальними закладами та установами, серед яких – Університет м. Орлеан (Франція), Ібарацький християнський університет (Японія), Компанія «TUI Ukraine.Tantur Turizm Seyahat A.S.» (Туреччина), Брестський державний технічний університет (Білорусь). Вагомим показником, на думку доповідача, є й те, що станом на грудень 2020 року в Університеті навчається 260 іноземних студентів.

Володимир Мельник проаналізував й інформаційно-комунікаційний напрямок роботи, наголосивши на важливості формування єдиної сучасної технічної інфраструктури як бази для широкого впровадження інформаційних технологій в усі сфери діяльності Університету.

Не менш важливою, за словами Ректора, є також комунікаційна та промоційна діяльність. Так, відповідно до звіту, основними каналами зовнішньої комунікації для Університету і надалі залишаються офіційні вебресурси ЛНУ ім. Івана Франка, а також платформи Facebook, Instagram і Telegram. Упродовж звітного періоду, Університет створив профілі у ще двох популярних ресурсах, таких як, Youtube та Tik Tok.

Під час звіту Володимир Петрович торкнувся й національно-патріотичного виховання студентської молоді, яке, на його думку, є однією з ключових складових освітнього, навчально-виховного та наукового процесів. Доповідач також наголосив на важливості спортивної роботи в Університеті, зокрема відзначив перемоги баскетбольної команди студентів Львівського університету «Intellias» та футбольної команди нашого університету «Географ-ЛНУ».

Підсумовуючи, Ректор подякував усій академічній спільноті Університету за самовіддану працю, активність, небайдужість і наполегливість і виконанні щоденних завдань. Володимир Петрович наголосив, що позитивні показники роботи і досягнення Університету – це здобутки кожної окремої людини, чия віддана робота є запорукою нашого спільного успіху.

В обговоренні звітної доповіді Ректора взяли участь декан історичного факультету Степан Качараба, декан факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрій Фургала, декан факультету іноземних мов Любомир Бораковський, декан економічного факультету Ростислав Михайлишин. Колеги високо оцінили діяльність професора Володимира Мельника на посаді Ректора, відтак рішенням делегатів Конференції звіт Ректора за період роботи  з грудня 2019 року до грудня 2020 року затвердили, а роботу Володимира Петровича на посаді Ректора схвалили.

Проєкт нової редакції Статуту Львівського національного університету імені Івана Франка представив делегатам Конференції перший проректор Андрій Гукалюк. Доповідач зазначив, що при підготовці проєкту Статуту Львівського національного університету імені Івана Франка за основу було взято чинний Статут Університету, до якого було внесено відповідні зміни. Зокрема, термінологію приведено у відповідність з термінологією Закону України «Про освіту» та Закону України «Про вищу освіту». Андрій Федорович презентував делегатам порівняльну таблицю, з якої видно усі зміни, які містить нова редакція документа. Перший проректор додав, що напередодні проєкт нової редакції Статуту Університету був розміщений на вебсайті Університету та надісланий усім делегатам Конференції. Конференція схвалила нову редакцію Статуту Львівського університету.

Зі звітом про виконання Колективного договору Університету за період з травня 2019 року до грудня 2020 року виступив проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар. Зокрема Володимир Михайлович звернув увагу на основні розділи документу, акцентуючи на фінансово-економічній діяльності, нормуванні та оплаті праці, матеріальному стимулюванні працівників Університету, охороні праці. Проректор також акцентував на соціальному розвитку Університету, оздоровленні та відпочинку і, звичайно, соціальному захисті студентів та аспірантів. Окрім того, Володимир Качмар наголосив на важливості карантинних заходів в Університеті, адже здоров’я та безпека усіх учасників освітнього процесу є пріоритетом. Проректор підкреслив, що у Львівському університеті проводяться додаткові інструктажі для працівників та здобувачів освіти щодо дотримання обмежень задля запобігання поширення коронавірусної хвороби, розроблено і втілено в життя алгоритм дій на випадок виявлення захворювання на коронавірус.

Співзвіт про виконання Колективного договору Університету також презентував голова Первинної профспілкової організації працівників Юліан Бек. Голова профкому констатував, що упродовж звітного періоду положення Колективного договору в цілому були виконані, проте окремі з них виконані не в повному обсязі, а деякі – на стадії виконання. Юліан Бек проаналізував виконання положень Колективного договору відповідно до трьох блоків – трудові відносини й умови праці, соціальний захист та охорона праці.

Опісля Юліан Бек представив делегатам Конференції проєкт Колективного договору Університету на 2021-2024 рр. Рішенням делегатів Конференції проєкт схвалили, відтак упродовж п’яти днів сторони підпишуть угоду.

Відповідно до порядку денного делегати Конференції також проголосували за обрання до складу Вченої ради Університету виборних представників, схвалили Правила внутрішнього розпорядку Університету та затвердили новий персональний склад Громадської ради Університету.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото