В Університеті обговорили стан і перспективи розвитку геоморфології і палеогеографії в Україні

26-27 листопада 2020 року відбулася Всеукраїнська науково-практична онлайн-конференція за участю іноземних вчених «Сучасний стан і перспективи розвитку геоморфології і палеогеографії в Україні», присвячена 70-річчю кафедри геоморфології і палеогеографії географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. В онлайн-конференції взяли участь понад 80 представників провідних наукових осередків України, Республіки Польщі та Румунії.

Серед українських учасників у конференції взяли участь уже знані і молоді вчені з провідних наукових і навчальних закладів України – Інституту географії НАН України,  Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету біоресурсів і природокористування України, Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, НаУ «Києво-Могилянська академія», Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, Луцького національного технічного університету та ін., а також колеги з різних кафедр географічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. Іноземні вчені представляли такі відомі європейські наукові осередки як Варшавський,  Ягеллонський та Жешувський університети, Університет імені Адама Міцкевича у Познані, Гірничо-металургійну академію імені Станіслава Сташіца у Кракові (Республіка Польща), Університет Штефана чел Маре в Сучаві (Румунія).

Конференція розпочалася з вітального слова декана географічного факультету Володимира Біланюка. Він підкреслив важливість багаторічної міжнародної наукової співпраці кафедри геоморфології і палеогеографії з відомими науковими осередками Європи. У своєму привітальному слові Володимир Іванович також окреслив основні етапи розвитку і становлення кафедри геоморфології і палеогеографії, її вагомі наукові здобутки, відзначив важливість заходу для розвитку галузі геоморфології і палеогеографії.

Привітання кафедрі геоморфології та палеогеографії з нагоди її 70-ліття та проведення Всеукраїнської науково-практичної онлайн-конференції висловила завідувачка кафедри туризму географічного факультету Марта Мальська, завідувач кафедри конструктивної географії і картографії Євген Іванов, засновник і багаторічний завідувач, а нині професор кафедри ґрунтознавства і географії ґрунтів Степан Позняк.

На конференції заслухали та обговорили 33 наукові доповіді, які охопили широкий спектр проблем у галузі геоморфології і палеогеографії. Важливо, що доповіді представили не лише відомі вчені різних наукових осередків України та європейських країн, але й молоді науковці.

Проявлений українськими та європейськими вченими інтерес до онлайн-конференції засвідчив актуальність геоморфологічних і палеогеографічних досліджень, а тематика їхніх доповідей продемонструвала широкий спектр напрямів цих досліджень – від теоретичних до прикладних, які часто мають міждисциплінарний характер та важливе практичне значення.

На підсумковому засіданні конференції учасники окреслили головні виклики сьогодення, проблеми і перспективи розвитку геоморфології і палеогеографії в Україні.

Загалом учасники конференції високо оцінили рівень онлайн-заходу, організованого кафедрою геоморфології і палеогеографії географічного факультету Львівського університету, висловили щиру подяку в.о. завідувача кафедри Лідії Дубіс за нагоду зустрітися в онлайн-форматі, представити й обговорити результати досліджень, а також проявили бажання й у майбутньому брати участь у подібних конференціях.