В Університеті розпочався ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисциплін «математика» та зі спеціальності «математика»

На механіко-математичному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка розпочався ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «математика» (для студентів I-II курсів)  та зі спеціальності «математика» (для студентів III-V курсів), який триватиме впродовж 19-22 квітня 2016 року.

Від імені ректорату привітав учасників олімпіади проректор із наукової роботи Університету, професор Роман Гладишевський.

Розмірковуючи про місце математики в сучасному науковому просторі, проректор зазначив, що «в епоху передових технологій розробка ймовірностей, статистичних математичних методів і алгоритмів розв’язання задач, які постають у будь-якій сфері діяльності людини, є надзвичайно актуальним завданням».

Роман Євгенович наголосив також на міждисциплінарності досліджень, відзначивши, що математика включає в себе десятки дисциплін і завдяки цій науці можна, зокрема, візуалізувати хімічний зв’язок.

«Відкриттів очікують у всіх сферах життя, тож ваші дослідження і результати стануть запорукою успішного майбутнього української науки», – висловив переконання Роман Євгенович.

Звертаючись із вітальним словом до студентів, декан механіко-математичного факультету, професор Михайло Зарічний розповів про історію механіко-математичного факультету Львівського університету й зазначив, що «олімпіада – це той вид змагань, де є переможці, але немає переможених».

Доцент кафедри механіки, кандидат фізико-математичних наук, заступник декана з наукової та виховної роботи, голова мандатної комісії Ігор Кузь долучився до привітань, відзначивши, що вже понад 20 років поспіль за сприяння Міністерства освіти і науки України ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з математики відбувається саме у Львівському університеті. Це, за словами Ігоря Степановича, свідчить про високий рівень довіри до нашого Університету та механіко-математичного факультету зокрема.

Привітали учасників інтелектуальних змагань голова журі – професор кафедри теорії функцій та теорії ймовірностей ЛНУ ім. Івана Франка Олег Скасків і доцент кафедри математичного аналізу механіко-математичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Олексій Нестеренко.

Додамо, що ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з навчальної дисципліни «математика» (для I-II курсів) та зі спеціальності «математика» (III-V курси) відбуватиметься у два тури. Після оголошення результатів розв’язання задач за потреби учасники зможуть подати апеляцію.

Підведення підсумків олімпіад, вручення грамот і призів відбудеться у Дзеркальній залі Університету 22 квітня.