В Університеті розпочався Львівський форум медіації

1 жовтня 2015 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулося відкриття Львівського форуму медіації, який триватиме упродовж 1-4 жовтня.

«Розвиток медіації показує рівень цивілізованості суспільства, – звернулася з вітальним словом до часників Форуму адвокат, медіатор, член НАМУ, співзасновник ЛЦМ, помічник народного депутата України, сертифікований Національною асоціацією адвокатів України тренер із медіації в адміністративному процесі у заходах підвищення кваліфікації адвокатів, член Асоціації правників України, співавтор низки науково-практичних посібників Анна Лиско. – Варто зазначити, що її розвиток – це потреба суспільства, адже попри всі політичні, соціальні та економічні обставини нам потрібно обрати напрям, куди рухатися далі. Для цього потрібно подивитися, як розвивається світ у цілому. А обговорення питань медіації лише сприятимуть чіткішому окресленню пріоритетів на майбутнє».

До вітальних слів долучилася депутат Верховної ради України Ірина Подоляк. Ірина Ігорівна передала учасникам Форуму вітання від мера міста Львова Андрія Садового й зазначила, що «всі, хто бере участь у Львівському форумі медіації усвідомлюють те, в яких складних трансформаційних проблемах перебуває українське суспільство». «Постійно точаться дискусії про те, яким чином потрібно реформувати судову гілку влади, що сьогодні зробити дуже важко. Тому мета Форуму медіації – обговорити важливі питання, що стосуються цієї сфери, і знайти відповідні рішення. Це, безаперечно, також є ознакою модернізації суспільства, і потрібно впевнено почати цей процес», – переконана Ірина Подоляк. Ірина Ігорівна також зазначила, що «держава не має бути інструментом примусу й обмежень, і саме медіація дає їй таку можливість».

Учасників Форуму привітала заступник декана юридичного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, кандидат юридичних наук Роксолана Лемик, зазначивши, що «суспільство потребує взаєморозуміння та комунікації на різних рівнях, а відтак, усі учасники Форуму певним чином є дотичними до її розвитку». Роксолана Ярославівна також відзначила, що «на юридичному факультеті запроваджено викладання курсу медіації, а тому факультет безпосередньо теж долучається до розвитку цієї сфери суспільних відносин».

Представник проекту USAID «Справедливе правосуддя» Ірина Зарецька (радник із правових питань) у вітальному слові метафорично порівняла музику і медіацію: «Музика торкається душ і сердець. А музикант сприяє звучанню й надихає на добре та вічне. Медіатор – як музикант. Він повинен вміло зіграти на струнах здорового глузду, аби питання для всіх сторін вирішилось якнайкраще». Ірина Зарецька також зазначила, що «медіатори вчаться своїй справі все життя. А відтак, проведення Форуму надихає правників на подальший розвиток медіації в Україні».

Учасників Форуму привітала також і президент НАМУ, керівник та викладач УЦМ, медіатор, акредитований у CEDR (Великобританія) та член міжнародної мережі тренерів із медіації (CEDR traners-network), юрист, володар знаку «Ера медіації» в номінації «За досягнення у теоретичних і прикладних дослідженнях технологій альтернативних способів вирішення спорів» (Казахстан, 2013) Галина Єрьоменко. «Кожен такий захід – відповідь на запитання «чи є медіація?». Особисто для мене, відповідь однозначна: медіація є. Тому й сьогодні тут зібралися учасники. Медіація – це не завжди спори і конфлікти, але й те, як у них не потрапити. Тож для того, аби ми рухалися вперед, нам необхідно єднатися й інвестувати ресурси у потрібне русло», – переконана Галина Єрьоменко.

Доктор правових наук, ад’юнкт Вищої школи міжнародних відносин та суспільної комунікації в Хельмі, радник генерального директора Тюремної служби Республіки Польща Єжи Ніколаєв, звертаючись до учасників Форуму, сказав, що для нього велика честь і надзвичайна приємність – виступати у Львівському університеті. Єжи Ніколаєв зауважив, що «досвід медіації у польській правничій системі – незначний, 20 років. Якщо наш досвід, набутий на Форумі в Україні, у Львові зокрема, стане у пригоді для Польщі – це чудово».

Від імені студентів виступила президент МГО «European law students аssociаtion» Lviv (ELSA Lviv), організатор міжнародного семінару із медіації для студентів Марія Ігнатова: «Студенти – основний актив нашої організації. Оскільки країні потрібні якісні зміни, то нам потрібно багато вчитися, набувати досвіду. І саме такий захід сприятиме у цьому».

Кандидат економічних наук, бізнес-медіатор, сертифікований аудитор, керуючий партнер аудиторської фірми «Контракти-Аудит», керівник центру медіації при Львівській торгово-промисловій палаті, член Спілки аудиторів України, шеф-редактор аналітичного журналу «Податкове планування» Андрій Єлісєєв зазначив: «Той випускник, який проходить програму медіації, створює свій цех із медіації. Наша часть у цьому Форумі сприяє об’єднанню зусиль для створення великого «цеху» із розвитку медіації».

Голова постійно діючого третейського суду при Львівській Асоціації учасників ринку нерухомості Ігор Дутка звернув увагу присутніх на те, що «вже 8 рік поспіль відбувається Форум із альтернативного вирішення спорів, завдяки Львівському університету та польським вишам». Також Ігор Дутка побажав учасникам Форуму плідної праці та вагомих результатів.

Надалі Форум продовжив роботу у форматі доповідей, семінарів і тренінгів.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото