В Університеті стартував ІV Міжнародний форум з практики Європейського суду з прав людини

Відомі адвокати та науковці України, судді та юристи Європейського суду з прав людини, провідні експерти в галузі прав людини впродовж трьох днів обговорюватимуть важливі проблеми, пров’язані із забезпеченням дотримання прав людини в процесі здійснення правосуддя, під час ІV Міжнародного форуму з практики Європейського суду з прав людини, що стартував 27 листопада 2015 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

«Щороку у Львівському університеті відбувається близько трьохсот важливих науково-практичних заходів, які відображають наукову динаміку в розвитку наукових шкіл Університету та їх відповідність вимогам часу. Проведення Міжнародного форуму з практики Європейського суду з прав людини в нашому Університеті вкотре підтверджує авторитет львівської правничої школи та її відданості європейським цінностям», – зазначив Ректор ЛНУ ім. Івана Франка, професор Володимир Мельник під час урочистого відкриття Форуму.

За словами Ректора Університету, «нинішній стан справ вносить нас у стихію невизначеності. І ось саме зняття цієї невизначеності – шлях подолання хаосу нерозуміння правового нігілізму до реального зміцнення правосуддя».

«А відтак, сьогодні потрібно давати правильну об’єктивну оцінку стану справ, враховуючи досвід України, європейських і пострадянських країн», – переконаний Ректор Володимир Мельник.

Ініціатором проведення Форуму вже кілька років поспіль є одна з найстаріших європейських правничих шкіл, відома далеко за межами України, – юридичний факультет ЛНУ ім. Івана Франка.

Продуктивна робота попередніх Міжнародних форумів з практики Європейського суду з прав людини привернула увагу широкого кола фахівців у сфері права. Відтак, цьогоріч відбір учасників Форуму відбувався на конкурсній основі.

Нагадаємо, що ІV Міжнародний форум з практики Європейського суду з прав людини, що розпочав роботу на базі Львівського національного університету імені Івана Франка, проходить у рамках проекту «Гарантування дотримання прав людини при здійсненні правосуддя», метою якого є зміцнення захисту прав людини при здійсненні правосуддя в Україні.

Форум покликаний поглибити знання юристів з правозахисної практики Євросуду, забезпечити їх навичками, необхідними для супроводу справ у цьому суді, сприяти налагодженню контактів і обміну думками фахівців.

Реалізаторами проекту є Координатор проектів ОБСЄ в Україні спільно з Львівським національним університетом імені Івана Франка  у співпраці з Верховним Судом України, Вищим адміністративним судом України та Національною школою суддів України.