В Університеті стартував VІ етап   «Паралельного вивчення основ німецького права»

16 вересня 2015 року в Дзеркальній залі Університету відбулось урочисте відкриття VІ етапу  «Паралельного вивчення основ німецького права»  в Центрі німецького права на юридичному факультеті. Особливим гостем заходу була депутат Німецького Бундестагу, Голова Комітету з питань права та захисту споживачів Ренате Кюнаст.

Від імені ректорату привітав гостей проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Мар’ян Лозинський: «Мені приємно, що завдяки співпраці німецького уряду та Львівського університету ми укріплюємо добрі європейські традиції – правової взаємодії та культурного обміну. Дякую вам за ці чудові стосунки, побудовані на довірі, підтримці та взаємодопомозі».

«Уже 5 років поспіль ми проводимо курс «Паралельного вивчення німецького права». Знаю, що за українськими критеріями такий період можна назвати доброю традицією», – зазначив керівник проектів курсу, заступник директора  Німецького фонду міжнародного правового співробітництва, професор Штефан Хюльсхьорстер. Він висловив сподівання, що «нова фаза вивчення німецького права українськими студентами принесе хороші результати і виправдає очікування лекторів та упорядників курсу. Ми віримо, що український уряд зможе здійснити необхідні реформи у правовій сфері й доведе їх до європейських стандартів. Ми також сподіваємось, що позитивно впливатимемо на становлення України як правової держави». Звертаючись до цьогорічних слухачів курсу «Паралельного вивчення німецького права», професор Штефан Хюльсхьорстер закликав їх порівнювати правові системи України та Німеччини, що, за його словами, допоможе краще зрозуміти суть закону.

Депутат Німецького Бундестагу, Голова Комітету з питань права та захисту споживачів Ренате Кюнаст прочитала слухачам курсу лекцію про особливості правової держави у Німеччині. На думку Ренате Кюнаст, правова держава – це тривалий процес, який ніколи не закінчується. «Ключовою позицією правової держави є верховенство права. В основі правової держави лежать такі позиції: уся влада належить народу, який шляхом виборів делегує свої повноваження обраним партіям, лідерам. Останні виконують функції законодавчої і виконавчої влади; законодавча і виконавча гілки влади прив’язані до законів і діють «під куполом» Конституції», – зазначила лектор.

«Правова держава, у якій змінюється дійсність, повинна змінювати функції і повноваження конституційних судів і відповідних гілок влади. Медіа – четверта влада є відображенням незалежної інформації, без жодної цензури. Вирішення будь-яких проблем у державі повинно відбуватись відповідно до ціннісно-правових принципів. Пам’ятайте, процес розвитку правової держави є динамічним, бо кожні зміни повинні бути відображені в політиці такої держави», – додала, завершуючи лекцію, депутат Бундестагу Ренате Кюнаст.

В.о. декана юридичного факультету Віталій Косович подякував німецькому депутату за змістовне висвітлення актуальної для українського суспільства теми про побудову правової держави, а також висловив сподівання, що Ренате Кюнаст започаткує у Львівському університеті цілий курс щодо формування правової держави.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото