В Університеті відбулась конференція, присвячена спадщині Яна Карського

20 листопада 2017 року у конференц-залі факультету міжнародних відносин відбулася Міжнародна конференція «У Львові я був щасливий. Спадщина Яна Карського, випускника Львівського університету». Організували наукове зібрання Львівський національний університет імені Івана Франка та Освітня фундація імені Яна Карського.

Зі вступними словами виступили декан факультету міжнародних відносин, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський, голова Освітньої фундації Яна Карського Ева Юнчик-Зьомецка та консул Генерального консульства Республіки Польща у Львові Маріан Орліковскі. У вступних доповідях йшлося про особливу історичну роль Яна Карського, який закликав польський та український народи до активної співпраці та організації спільних наукових конференцій і зустрічей.

Конференція складалася з двох частин, її модератором був знаний науковець, дослідник польсько-українських відносин, директор Інституту європейської інтеграції Львівського університету, професор Богдан Гудь.

В першій частині заходу під загальною назвою «Спадщина Яна Карського і польський історичний досвід» виступали науковці з Польщі, які висвітлили питання особистості в історії на прикладі Яна Карського, акцентували увагу на місці музею «Полін» в польській боротьбі з історією євреїв, а також розповіли про польську національну пам’ять і досвід діяльності осередку «Брама Гродська – театр НН», що у Любліні.

Друга частина конференції була присвячена українському досвіду  змагань з історією. Українські науковці обговорили вплив Львівської школи права на Яна Карського і значення Історико-архітектурного заповідника у м. Жовква як спільної культурної спадщини українського та польського народів. Окрему увагу науковці акцентували на українській національній пам’яті в контексті польсько-українських відносин та пам’яті депортованих, як засобі для виживання та відродження.

Підводячи підсумки наукового зібрання, учасники домовилися організовувати подібні зустрічі й у майбутньому.