В Університеті відбувається семінар для вчителів і викладачів німецької мови

На базі Львівського національного університету імені Івана Франка Асоціація українських германістів проводить семінар з підвищення кваліфікації для вчителів і викладачів німецької мови.

Захід під назвою «Політика на занятті з німецької як іноземної: цифровий аспект», який триватиме упродовж 9-18 листопада 2020 року в онлайн-форматі, зібрав учасників й учасниць із багатьох регіонів України: Львівщини, Волині, Черкащини, Хмельниччини, Харківщини, Одещини, Кіровоградщини та Чернівців.

Під час семінару йдеться про політику, викладання німецької як іноземної мови і цифровізацію і про те, як поєднати ці три поняття в успішний, міждисциплінарний, міжкультурний урок в школі чи заняття у закладі вищої освіти. В рамках заходу доповідатимуть, дискутуватимуть і ділитимуться досвідом викладачі та вчителі німецької мови.

Учасники семінару дізнаються про те, як викладачеві чи вчителеві  поводитися з політичними матеріалами і темами так, аби з мультиплікатора не перетворитися на агітатора, як, використовуючи сучасні інструменти, як-от блоги, влоги і подкасти, провадити історично-політичну освіту в такому форматі, який би відповідав вподобанням й інтересам сучасної учнівської і студентської молоді. Крім того, викладачі семінару запропонують учасникам конкретні цифрові інструменти, додатки і ресурси, за допомогою яких політично-історична освіта перетворюється у цікавий, інтерактивний і динамічний навчальний процес, який адекватно відтворює виклики цифрового світу.

Семінар розпочався 9 листопада з доповіді завідувачки кафедри міжкультурної комунікації і перекладу Львівського національного університету імені Івана Франка Алли Паславської. Ключовим у її доповіді було питання про те, як віднайти баланс в обсязі політичної тематики, яку варто пропонувати до вивчення школярам і студентам. Професорка Алла Паславська продемонструвала і познайомила учасників семінару з конкретними інструментами цифровізації, які допомагають осучаснити й динамізувати  політичну тематику як складову процесу навчання німецької мови як іноземної.

Захід вже традиційно проходить за підтримки представництва Фонду Ганса Зайделя у Києві. Технічну підтримку забезпечують учасники проєкту Learnopolis, спільної ініціативи Львівського національного університету імені Івана Франка і Байройтського університету.