В Університеті відбувся науково-популярний захід для школярів Львівщини

16 грудня 2017 року Львівський національний університет імені Івана Франка спільно із Львівською обласною Малою академією наук провів науково-популярний захід для школярів «Поринь у науку». Упродовж дня понад 200 школярів з Львівщини мали нагоду відвідати факультети та наукові об’єкти ЛНУ ім. Івана Франка, взяти участь у квестах і побачити, що навчання в Університеті – не лише лекції й семінари, а й численні прикладні дослідження та польові практики.

Розпочався захід у головному читальному залі Наукової бібліотеки Університету, де школярів привітали організатори наукового свята. Так, директор КЗ ЛОР «Львівська обласна академія наук учнівської молоді» Іванна Бородчук зазначила, що участь у заході дозволить школярам чіткіше визначитися із подальшою професією й обрати найбільш привабливу для себе сферу наукових знань.

Проректор з наукової роботи Університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський розповів учням про історію Львівського університету та сучасні здобутки його науковців і студентів, а також запросив молодь продовжувати свою дослідницьку діяльність в Університеті.

«Наш Університет є відкритим дослідницьким європейським навчальним закладом, який має великі традиції і потужні наукові школи із сучасними інноваційними трендами», – наголосив Роман Євгенович, розповівши присутнім про структуру Університету і можливості, які відкриває перед молоддю навчання на різних факультетах.

Директор Наукової бібліотеки Університету Василь Кметь, привітавши учнів, розповів про історію найдавнішої книгозбірні України й акцентував увагу на важливій ролі бібліотеки у житті Університету й країни загалом.

«Як раніше давня фортеця не могла існувати без арсеналу, так й Університет не може існувати без бібліотеки», – зазначив Василь Федорович і наголосив, що будь-які знання, які цікавлять молодь, можна здобути саме у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Надалі учнів розподілили на шість різних груп, кожна з яких мала нагоду відвідати по чотири локації в межах корпусів Львівського університету. Так, школярі могли спостерігати за експериментами на хімічному та фізичному факультетах, довідатися про секрети нашої сонячної системи від директора Астрономічної обсерваторії Богдана Новосядлого, оглянути експозиції Зоологічного та Мінералогічного музеїв, а також ознайомитися із науковою роботою біологічного та геологічного факультетів.

Справжню атмосферу студентського життя на географічному факультеті школярі змогли відчути під час відвідин невеличкого наметового містечка, яке адміністрація географічного факультету розгорнула спеціально для молоді. Там школярі скоштували справжнього карпатського чаю, випробували свої уміння під час встановлення наметів та змогли більше довідатись про географічні дослідження, які проводять на факультеті.

Допомагали школярам зануритися у багатий світ наукових традицій представники історичного факультету, Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених Університету, Студентського уряду та окремих факультетів.

Під час відвідин кожного зі структурних підрозділів Львівського університету учні мали нагоду взяти участь міні-вікторинах, демонструючи свої знання з хімії, фізики, астрономії, біології, геології та інших галузей знань. Найбільш обізнані  і сміливі школярі отримали подарунки від Малої академії наук.

Під час урочистого закриття заходу проректор з наукової роботи Університету Роман Гладишевський подякував учням за зацікавлення, яке вони проявляють до Університету.

Світлини: Олега Вівчарика та Дарини Штангрет Більше фото