Василь Нор: «Праця у Львівському  університеті – найважливіша складова моєї життєвої місії»

Василь Тимофійович Нор – Заслужений професор Львівського університету, завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики юридичного факультету Університету, академік Національної академії правових наук України, доктор юридичних наук, Заслужений юрист України, член Науково-консультативної ради Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ – 20 грудня 2020 року відзначив свій 80-тилітній ювілей. Саме під керівництвом Василя Тимофійовича тривалий час відбувався розвиток юридичного факультету й утверджувалось його чільне місце серед найважливіших правничих шкіл України.

Сьогодні, 21 грудня, в Музеї історії Львівського національного університету імені Івана Франка зі святом Василя Тимофійовича привітали представники адміністрації Університету, юридичного факультету та Профспілки працівників.

Зокрема, щиру подяку Василю Тимофійовичу за роки відданої і плідної роботи висловив Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник. «Я пишаюся тим, що у Львівському університеті працюють такі люди як Василь Нор. Професор за природою, інтелігент за означенням: Василь Тимофійович є частиною ЛНУ ім. Івана Франка вже 51 рік! Всі ці роки відзначені величезною працею, спрямованою на формування правової культури у суспільстві та виховання молодих правників на засадах чесності і справедливості. Такі люди, як Василь Тимофійович створюють потенціал культури та відповідальності, що власне і складає тіло й душу Львівського університету», – наголосив Володимир Мельник.

Також Володимир Петрович додав, що Василь Нор є «людиною, яка завжди відкрита до співпраці та відповідально ставиться до своєї правничої професії». «Це людина діалогу, а не монологу. Він  завжди вислухає, прийде на допомогу, підтримає кожного інтелектуально і духовно», – наголосив Ректор і подякував Василю Тимофійовичу «за творення того особливого духовного поля напруженості і відповідальності, щирості і взаємодопомоги, яке є сутністю Львівського університету».

Василь Тимофійович подякував Ректору за високу оцінку та підтримку і презентував присутнім 19-ий том Великої української юридичної енциклопедії, присвячений кримінальному процесу, судоустрою, прокуратурі та адвокатурі. Головним науковим редактором видання є Василь Нор.

«Я дякую долі за те, що свого часу став полтавським галичанином і долучився до великої інституції, яка виконує свою важливу освітню і наукову функцію попри всі виклики часу. Праця у Львівському  університеті – найважливіша складова моєї життєвої місії. Я відчуваю потребу у роботі, у спілкуванні зі студентами. Так, інколи буває важко, інколи розумію, що хочеться трохи спокою. Але Університет завжди був і є провідною зіркою моєї долі. Я щасливий, коли бачу, що моя праця має гідне продовження і сприяє розвитку та новим досягненням моєї Alma mater», – наголосив Василь Тимофійович і додав, що відчуватиме «відданість Університету все своє життя».