«Весняна симфонія»:  день відкритих дверей у Ботанічному саду

У рамках природничо-мистецької акції «Людина і сад – 2015» 19 квітня 2015 року в Ботанічному саду Львівського національного університету імені Івана Франка розпочали сезон днів відкритих дверей із «Весняної симфонії».

Помилуватися унікальними деревами, квітучими кущами та першоцвітами прийшли тисячі львів’ян і гостей міста.

Особливою увагою цього дня користувалася велика колекція рододендронів. Додавала весняного настрою і жовтогаряча форзиція «Золотий чар». Відвідувачі захоплено оглядали експозицію весняних первоцвітів, білих і рожевих магнолій, різнобарвних тюльпанів, а також рослин-ефемероїдів, себто таких, які дуже швидко одцвітають, – ряст, анемони, примули тощо.

«Експозиція має назву «Весняна симфонія». Тож сьогодні тут можна побачити ті квіти, які пробудилися після зими. Під час екскурсій наші працівники розповідають відвідувачам цікаві факти про ці квітучі рослини. Упродовж року ми плануємо проводити ще багато таких заходів, тож львів’яни зможуть переглянути всю колекцію наших рослин», – розповіла Мирослава Гелиш, інженер Ботанічного саду ЛНУ ім. Івана Франка.

Для гостей Ботанічного саду екскурсоводи підготували цікаві екскурсії «Стежками Ботанічного саду», а для школярів влаштували своєрідний квест: їм дали завдання відшукати з-поміж першоцвітів ті, які вони вивчали на уроках біології. Для малечі пошуки виявились цікавими та захопливими.

Загалом неповторна колекція Ботанічного саду ЛНУ ім. Івана Франка налічує близько 4 тисячі деревних, трав’яних та оранжерейних рослин.

Як зазначають екскурсоводи, задля збагачення унікальної колекції Ботанічного саду його працівники щороку їздять на профільні конференції. Окрім цього, налагоджено дієву співпрацю і з європейськими колегами, зокрема з Вроцлавського, Варшавського та Люблінського університетів.

Світлини: кореспондента ІА «Вголос» та Євгена Сосновського Більше фото