Від фізики графену до оперного перекладу: Максим Стріха зустрівся зі студентами та науковцями Львівського університету

30 березня 2018 року Львівський національний університет імені Івана Франка з робочим візитом відвідав заступник міністра освіти і науки України Максим Стріха. Окрім того, що в рамках свого візиту Максим Віталійович провів дискусію з вченими Університету і представниками Науково-дослідної частини щодо організації наукових досліджень, він також зустрівся з науково-педагогічними і науковими працівниками, аспірантами і студентами ЛНУ ім. Івана Франка й відвідав наукові об’єкти Університету, які входять до переліку національних надбань України.

Спершу на фізичному факультеті Максим Стріха, який є доктором фізико-математичних наук, детально розповів молоді і своїм досвідченим колегам про узагальнену модель електронного транспорту Ландауера-Датта-Лундстрома і її застосування до нанофізики. Згодом в Актовій залі головного корпусу Львівського університету Максим Віталійович, як знаний перекладач і письменник, зосередився на гуманітарній грані своїх науково-творчих зацікавлень і поспілкувався з усіма охочими про особливості, історію і сучасність українського оперного перекладу.

Поміж двома тематично незалежними між собою зустрічами, заступник міністра освіти і науки України також відвідав наукові об’єкти Львівського університету, які мають статус національного надбання України – Фонд рукописних, стародрукованих і рідкісних книг Наукової бібліотеки, Наукові фонди та музейну експозицію Зоологічного музею і Колекцію культур мікроорганізмів-продуцентів антибіотиків Львівського національного університету імені Івана Франка.