Відбулась онлайн-зустріч студентів з Ректором Університету

18 грудня 2020 року відбулася онлайн-зустріч студентів Львівського університету з Ректором, членом-кореспондентом НАН України, професором Володимиром Мельником. За допомогою центру для командної роботи «Microsoft Teams» представники адміністрації ЛНУ ім. Івана Франка та студентського самоврядування мали можливість відповісти на всі питання, які хвилюють студентську молодь.

Передовсім студентів цікавили питання, які стосуються навчання в умовах пандемії COVID-19 та процедури ліквідації академічної заборгованості  в онлайн-форматі. Володимир Петрович пояснив, що подальший режим роботи Університету напряму залежить від ситуації в Україні.

«Ми зацікавлені в тому, аби повернутися до звичного способу реалізації наукового та навчального процесів, але це буде обумовлено зовнішніми карантинними обмеженнями. За можливості ми будемо запроваджувати змішану форму навчання: частково онлайн, частково – офлайн. Але це станеться лише за умови спаду поширення хвороби, адже безпека наших студентів та викладачів – на першому місці», – акцентував Володимир Мельник і додав, що й іспити, і відповідні відпрацювання в умовах карантину здебільшого відбуваються в онлайн-форматі.

Також про поліпшення організації дистанційного навчання розповів проректор Львівського університету з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський. «Ми отримали понад 400 аплікацій на курси для викладачів. Зараз понад 250 наших працівників проходять навчання, яке допоможе їм зробити процес дистанційної роботи більш якісним та злагодженим», – зазначив Віталій Михайлович і закликав студентів «залишати відгуки стосовно тих чи інших труднощів, які виникають у процесі дистанційного навчання, адже конструктивні пропозиції допоможуть знайти проблеми і швидко їх вирішити».

Чимало запитань від студентів стосувалися правил та норм проживання в гуртожитках, зокрема, можливості повернення коштів або компенсації частини суми для тих мешканців, які на час пандемії повернулися додому. Відповідну процедуру пояснила начальниця планово-фінансового відділу Світлана Сас: «Повне повернення оплати можливе лише у випадку, якщо студент відмовляється від проживання в гуртожитку у відповідній заяві. За умов тимчасового від’їзду студента з гуртожитку можливим є повернення певної частини коштів. Для цього також необхідно написати заяву».

Відповідаючи на запитання молоді, перший проректор Андрій Гукалюк пояснив, як відбувається процедура переведення студентів з одного факультету на інший. «Якщо Ви зараз навчаєтесь на бюджеті, то, за умов переведення на інший факультет, Ви можете претендувати лише на контрактну форму. Адже певне бюджетне місце є прикріпленим до конкретної спеціальності», – додав Андрій Федорович.

У межах відповіді на запитання Ректор детально пояснив студентам, від чого залежить формування ціни за навчання, і розповів про будівництво нового гуртожитку. Особливу увагу Володимир Петрович приділив обговоренню графіку роботи деканатів, «адже в час дистанційного навчання налагоджена комунікація має особливе значення для якісної роботи Університету».

Надалі слово взяли й інші представники адміністрації ЛНУ ім. Івана Франка та члени студентського самоврядування, які відповіли на запитання в рамках своїх компетенцій. Так, керівниця Центру забезпечення якості освіти Львівського університету Ірина Іваночко пояснила, як працює її структурний підрозділ над питанням покращення умов навчального процесу. «Ми проводимо опитування студентів, яке дає нам змогу зрозуміти усі проблеми, як локальні, так і загальноуніверситетські, пов’язані з методологією викладання тих чи інших дисциплін», – зауважила Ірина Іваночко та наголосила на можливостях, які дають студентам центр для командної роботи «Microsoft Teams», система «Деканат» та інші розробки, призначені для якісного дистанційного навчання.

На завершення зустрічі Ректор Університету закликав студентів не чекати офіційних зустрічей, а звертатися зі своїми питаннями, зауваженнями та ідеями відразу після їхнього виникнення. «Потрібно з розумінням і повагою ставитися один до одного, спільно працювати над подальшим удосконаленням освітнього процесу. Якщо є проблема, то її потрібно озвучувати й адміністрація Університету знайде спосіб вирішити наболілі питання», – наголосив Ректор і подякував усім за активність і корисну розмову.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото