Відбулась презентація книжки Галини Плачинди  «Зрада VS Перемога»

28 листопада 2019 року на факультеті журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась презентація книжки політичної журналістки Галини Плачинди «Зрада VS Перемога».

Книга побудована на діалогах з видатними політичними, суспільними та релігійними діячами країни, знаковими митцями, відомими письменниками і журналістами. До видання увійшли 23 інтерв’ю, серед яких розмови з Левком Лук’яненком, Любомиром Гузаром, Іваном Дзюбою, Семеном Глузманом, Мирославом Поповичем, Андрієм Середою, Остапом Дроздовим та іншими відомими особистостями.

Книгу журналістка присвятила своєму батькові Сергію Плачинді – автору історичних повістей, прозаїку, публіцисту, критику.

Під час презентації Галина Плачинда розповіла про зародження ідеї створення збірника інтерв’ю. «Ідея видати таку книгу виникла після того, як закінчився Майдан і розпочалась війна. Саме тоді, коли в суспільстві панував відчай і страх, коли було багато питань і мало відповідей. Тому я говорила з людьми, які знали ці відповіді і не боялися їх відверто озвучувати. В той час я працювала на маленькому сайті і ці інтерв’ю з’являлися на ньому кожного тижня. Коли ж перегляди цих публікацій на сайті перетнули позначку 100 тисяч, то виникло бажання упорядкувати їх в книгу, адже інтернет є доволі ненадійним джерелом, а папір ще надовго збереже всі ці напрацювання», – зауважила авторка.

Під час презентації йшла мова про головну ідею видання, дизайн і зовнішній вигляд книги. Зокрема, присутніх цікавило, чому збірник має саме таку назву. «Через сучасні технології суспільство поступово перестає вміти дискутувати на тему державної політики, слухати не тільки себе, а й інших, спільно шукати істину. Насправді така форма поведінки надзвичайно шкодить, адже ми перестаємо толерувати, чути і сприймати думку одне одного. Саме тому я й назвала книгу «Зрада VS Перемога», адже немає тотальної зради чи абсолютної перемоги. Ці поняття завжди йдуть пліч-о-пліч. Не існує білого і чорного в чистому їхньому вигляді. Тому книга повинна передати основну суть, яка полягає в тому, що в процесі державотворення і творення самого себе варто бути гнучким, але ніколи не прогинатися під впливом ворога – особистого чи державного»,  –  поділилася Галина Плачинда.

За словами авторки, знаково й те, що в книзі опубліковано одні із останніх прижиттєвих інтерв’ю видатних українських діячів. Зокрема, є розмова з Левком Лук’яненком, Богданом Гаврилишиним, Мирославом Поповичем.

Окрім цього, в невимушеній атмосфері тривала дискусія зі студентами, під час якої пані Галина висловила сподівання, що книгу буде читати молодь, адже в ній зібрано думки тих людей, які можуть бути своєрідними інтелектуальними і духовними орієнтирами.

Також Галина Плачинда поділилася своїм роздумами щодо сучасної української журналістики. Вона вважає, що «журналістика все ж таки має залишатися «ланцюговим псом демократії» і сприяти очищенню суспільства. Журналісти ж повинні мати свою точку зору і не боятися озвучувати її, бути впливовими, інтелектуальними, гуманістичними і толерантними».

Після презентації студенти гучними оплесками подякували Галині Плачинді за цікаву і змістовну бесіду. Окрім того, всі охочі мали змогу придбати книгу «Зрада VS Перемога» й отримати автограф авторки.

Світлини: Андрія Гірняка Більше фото