Відбулася ІI Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна парадигма публічного управління»

12 листопада 2020 року на базі Львівського університету відбулася ІI Міжнародна науково-практична конференція «Сучасна парадигма публічного управління». Організували захід ЛНУ ім. Івана Франка (факультет управління фінансами та бізнесу) спільно з Національним університетом «Чернігівська політехніка», Львівським регіональним інститутом державного управління НАДУ при Президентові України, Державним університетом «Житомирська політехніка», Навчально-науковим інститутом фінансів, банківської справи Університету державної фіскальної служби України, Центром адаптації державної служби до стандартів європейського союзу.

Зважаючи на карантинні обмеження, науковий форум відбувся у дистанційному форматі за допомогою платформи «Microsoft Teams». До заходу долучилися партнери та гості з різних регіонів України, Польщі, Грузії, Словаччини, Болгарії та Білорусі. Загалом участь у конференції взяли понад 100 науковців та управлінців.

Вітальним словом захід розпочав перший проректор Львівського університету Андрій Гукалюк. «Тематика конференції надзвичайно важлива. Адже зараз на ринку праці є потреба у спеціалістах, які володіють саме такими знаннями і навичками, які сьогодні будемо обговорювати на нашій онлайн-події. Я радий, що наша зустріч стає традиційною, адже вона дає можливість вдосконалювати систему публічного управління. Впевнений, що з кожним роком учасників конференції буде все більше», – наголосив Андрій Федорович і побажав усім здоров’я та натхненої дискусії.

Декан факультету управління фінансами та бізнесу ЛНУ ім. Івана Франка Андрій Стасишин зазначив, що факультет є наймолодшим у Львівському університеті, але за свою нетривалу історію став важливим осередком наукового та освітнього життя України. «Я пишаюся тим, що ми вже налагодили співпрацю з багатьма шановними і поважними колегами, які долучилися до організації конференції. Бажаю нам плідної роботи, вдалої дискусії, якісного обміну думками та власними ідеями», – зазначив Андрій Васильович.

На важливості побудови та збереження тісних зв’язків між закладами освіти наголосила докторка наук з державного управління, професорка кафедри публічного управління та менеджменту організацій НУ «Чернігівська політехніка» Ольга Руденко. «Завдяки активній співпраці наших університетів ми маємо змогу зараз розпочинати таку актуальну і цікаву Міжнародну науково-практичну конференцію. Я щиро рада бачити усіх колег та партнерів нехай і на екрані наших гаджетів», – акцентувала Ольга Руденко та взяла на себе модерування заходу разом із в.о. завідувача кафедри економіки та публічного управління ЛНУ ім. Івана Франка Галиною Капленко та в.о. завідувача кафедри публічного адміністрування та управління бізнесом ЛНУ ім. Івана Франка Ганною Комарницькою.

В рамках відкриття конференції слово надали представникам влади, керівництву закладів вищої освіти та іншим партнерам і гостям заходу. Зокрема, плідної роботи, творчого натхнення, активної подальшої співпраці та нових наукових здобутків учасникам наукового форуму побажали проректорка з наукової роботи НУ «Чернігівська політехніка» Вікторія Маргасова, заступник директора Львівського регіонального інституту державного управління Андрій Ліпінцев, директор Навчально-наукового інституту фінансів, банківської справи Університету державної фіскальної служби України Михайло Кужелєв, доктор економічних наук, професор, декан факультету публічного управління та права Державного університету «Житомирська політехніка» Димитрій Грицишен, начальник Міжрегіонального управління Національного агентства України з питань державної служби у Львівській та Закарпатській областях Ярослав Коваль, начальниця Управління інновацій, дистанційного навчання, координації діяльності закладів вищої освіти і науки, професійної освіти, планово-фінансової діяльності, бухгалтерського обліку і звітності Львівської обласної державної адміністрації Ольга Котовська, заступниця начальника управління – начальниця відділу державної підтримки та розвитку об’єднаних територіальних громад управління з питань децентралізації та регіонального розвитку департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури Івано-Франківської обласної державної адміністрації Любов Остап’як.

Виступили з презентаційними матеріалами щодо актуальних проблем сучасного публічного управління та окреслили перспективи співпраці у цій сфері співорганізатори та учасники Конференції з-за кордону: доктор економічних наук, доцент, квестор, член Правління DTI університету, Дубніца над Вагом Петр Якубек (Словаччина); кандидат наук, доцент, віце-ректор з якості та розвитку DTI університету, Дубніца над Вагом Роман Хрмо (Словаччина); докторка економіки, професорка, спікерка Ради Представників Сухумського державного університету Лариса Такаландзе (Грузія); радник ректора з навчальної та наукової роботи Сухумського державного університету Давид Джалагонія (Грузія); доктор економіки, асоційований професор, керівник департаменту науки Батумського державного університету імені Шота Руставелі Бадрі Гечбайя (Грузія); докторка технічних наук, професорка, декан факультету логістики Батумського навчального університету навігації Кетеван Голетіані (Грузія); доктор інженер, війт громади польського міста Громадка Даріуш Павлішек (Польща); доктор технічних наук, професор, DrHC multi, Представник ректора Akademia Kaliska w Kaliszu Войцех Сломка (Польща).

Знаково, що в рамках конференції презентували діяльність Міжнародної освітньої платформи «Оновлюйся», зокрема можливості проведення міжнародних стажувань на тему «Глобалізаційні виклики сучасності». Співзасновниця освітньої платформи «Критичне мислення» Олена Пометун розкрила зміст та актуальність теми «Інноваційні методики навчання у вищій школі в умовах глобалізаційних змін».

Після урочистого відкриття наукового форуму, учасники перейшли до пленарного засідання та безпосереднього обговорення проблем публічного управління та державної служби. Зокрема, науковці доповідали з презентаційними матеріалами та дискутували щодо актуальних проблем теорії та практики публічного управління і адміністрування (професор Іван Парубчак, професор Борис Карпінський), публічного управління та адміністрування в Україні та у світі загалом (професорка Вікторія Сичова, старша наукова співробітниця Наталія Рингач, професор Володимир Бульба, доцент Ігор Козюра, професорка Ірина Квеліашвілі, доцентка Лариса Кушинська). Також відбулося обговорення тенденцій суспільно-політичного та соціально-економічного розвитку держави, результатів та перспектив діджиталізації влади, розвитку е-врядування (доцентка Ірина Ніколіна), питань підвищення якості наукових досліджень та векторів поєднання зусиль закладів вищої освіти, наукових установ, органів влади та місцевого самоврядування, бізнес-структур та громадськості щодо пошуку спільних ефективних підходів до вирішення актуальних проблем та впровадження їхніх результатів у практику публічного управління та адміністрування.

 

За матеріалами факультету управління фінансами та бізнесу