Відбулася ІІ Зимова школа з Європейських студій

24-28 лютого 2020 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася ІІ Зимова школа з Європейських студій (ІІ WURCES WINTER SCHOOL)  Центру досконалості імені Жана Моне у рамках реалізації проекту 599469-EPP-1-2018-1-UA-EPJMO-СоЕ: ЗАХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ ДОСЛІДНИЦЬКИЙ ЦЕНТР З ЄВРОПЕЙСЬКИХ СТУДІЙ, головним завданням якої стало ознайомлення студентів та молодих фахівців різних спеціальностей з основними засадами євроінтеграційних процесів.

Під час роботи Школи учасники мали нагоду отримати знання про політичні, правові та економічні аспекти євроінтеграційних процесів, взаємин між Україною та Європейським Союзом. Лекторами Школи стали відомі фахівці та експерти з європейських студій. Так, Роман Петров, почесний президент Української асоціації європейських студій, координатор проектів Жана Моне, д.ю.н. доктор філософії (Велика Британія), професор, завідувач кафедри міжнародного та європейського права НаУКМА, проф.  кафедри ім. Жана Моне розкрив для учасників концептуальні засади, історію становлення ЄС та особливості співпраці між Україною та Європейським Союзом.

Михайло Микієвич, д.ю.н., професор кафедри європейського права, старший науковий співробітник Центру досконалості імені Жана Моне ЛНУ ім. Івана Франка розкрив правову природу Європейського Союзу як особливого феномена інтеграційних процесів.

Василь Зеленко, к.е.н., доцент кафедри економіки та публічного управління факультету управління фінансами і бізнесу ЛНУ ім. Івана Франка ознайомив учасників школи із основами економічної і бюджетної політики ЄС, засадами фінансування ЄС.

Спільні політики Європейського Союзу, особливості їхнього формування і дії охарактеризувала Оксана Краєвська, к.політ.н., доцент кафедри країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин  ЛНУ ім. Івана Франка, старший науковий співробітник Західноукраїнського дослідницького центру з європейських студій (Центру Досконалості імені Жана Моне). Особливу увагу лектор приділила спільним політикам ЄС, зокрема політиці Європейського Союзу в сфері освіти і науки.

Оксана Головко-Гавришева, к.ю.н., доцент кафедри європейського права ЛНУ ім. Івана Франка, завідувач Центру досконалості імені Жана Моне «Західноукраїнський дослідницький центр з європейських студій» окреслила зміст правового регулювання внутрішнього ринку в ЄС.

В останній день Зимової школи Роман Калитчак, к.пол.н., доцент кафедри міжнародних відносин і дипломатичної служби представив слухачам зовнішньополітичний вимір ЄС і охарактеризував Європейський Союз як учасника міжнародних відносин. Наталія Антонюк, професор кафедри країнознавства і міжнародного туризму, керівник Інформаційного Центру ЄС ЛНУ ім. Івана Франка представила для слухачів Школи головні концепти європейської політики сусідства і Східного партнерства.

Учасниками цьогорічної Школи стали студенти з Києва, Львова, Лебедина, Одеси, Запоріжжя, Дніпра, Харкова , Умані та інших міст України.