Відбулася Міжнародна студентська конференція «Актуальні питання лінгвістики, світової літератури та художнього перекладу»

19-20 квітня 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбулася щорічна Міжнародна студентська конференція факультету іноземних мов «Актуальні питання лінгвістики, світової літератури та художнього перекладу». Учасники конференції з України (Львова, Києва, Хмельницького, Маріуполя, Острога), Франції, Греції та Польщі виголосили понад 80 наукових доповідей.

Від імені декана факультету іноземних мов Володимира Сулима конференцію відкрила заступник декана з наукової роботи Ліна Глущенко, наголосивши на перспективності наукової роботи студентів.

«Конференція підсумовує наукову роботу студентів факультету у 2019 році, демонструє рівень наукових досліджень і є справжнім святом студентської наукової роботи – невід’ємної частини навчання в Університеті», – зазначила Ліна Михайлівна.

Окрім того, заступник декана згадала про етапи наукового зростання студентів факультету: перший досвід у МАН, підготовку рефератів на молодших курсах, написання курсових та магістерських робіт, можливість отримувати професійні консультації найкращих науковців факультету та продовжити дослідницьку роботу в аспірантурі.

Від професорсько-викладацького складу учасників конференції привітав завідувач кафедри німецької філології, професор Богдан Максимчук, який торкнувся філософських питань сучасного мовознавства та наголосив на істинних наукових цінностях. Зокрема, Богдан Васильович  звернув увагу учасників конференції на відкриттях світового масштабу, які зробили молоді люди 23-25 років у європейському мовознавстві. Серед таких науковців – данець Расмус Раск, німець Франц Бопп та інші.

Щиро й зворушливо привітали колег із початком роботи конференції магістр Університету м. Ле-Ман Клемантін Восель та магістр Паризького університету Сорбонна ІІІ М’єріна Адріанцегеногарінала.  Вони, як майбутні вчителі французької мови як іноземної приїхали до Львова завдяки ініціативі ГО «Альянс Франсез», з метою поширення французької мови та культури, обміну, проведення занять зі студентами та набуття професійних навичок у сфері викладання.

Надалі Ліна Глущенко детально розповіла про підсумки наукової роботи студентів у 2018 році, проаналізувавши динаміку зростання кількісних показників публікацій (статей, тез, перекладів), стабільно високий рівень наукової активності студентів факультету, а також звернула увагу на резерви підвищення ефективності студентської наукової роботи. Відзначивши переможців і призерів всеукраїнських конкурсів та олімпіад, які відбувалися у 2018 та 2019 роках, Ліна Михайлівна наголосила, що студенти «продемонстрували вміння критично опрацьовувати наукову літературу, систематизувати, аналізувати, узагальнювати мовні факти та обстоювати свої погляди в науковій дискусії». Конференція привітала цьогорічних переможців Всеукраїнської студентської олімпіади зі спеціальності «Англійська мова та література» – студентку Іванну Турегу (ІНП-41с)  та зі спеціальності «Переклад (німецька мова)» – студентку  Ольгу Марчук (ІНМ-41с).

Окрім того, йшлося про внутрішні стимулюючі заходи за результатами науково-дослідної  роботи студенів, зокрема, грошові винагороди, додаткові бали при призначення стипендії, при вступі в магістратуру та аспірантуру, пріоритет при працевлаштуванні та рекомендацію для стажування у закордонних  навчальних закладах і для участі у міжнародних навчальних програмах («Erasmus+»; німецької служби обмінів ДААД; Федерації обмінів Франція – Україна та Асоціації «Обміни Бургундія – Шампань –Україна» тощо),  про що докладно розповіла заступник декана з міжнародної співпраці Ольга Іващишин.

На пленарному засіданні виступили з доповідями переможці ІІ етапу Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт  зі спеціальності «Переклад»: студентка ІV курсу кафедри міжкультурної комунікації та перекладу  Вікторія Фок (наук. кер. – доц. Бораковський   Л. А.), яка виборола почесне ІІІ місце у цьому конкурсі, та магістр кафедри перекладознавства та констрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура Богдана Синякевич (наук. кер. – асист. Федів О. Є. ), яка отримала диплом І ступеня. Після виголошення доповідей відбулася жвава дискусія, у якій взяли участь студенти та викладачі факультету.

Надалі учасники конференції продовжили роботу за такими тематичними напрямами: дериватологія, дискурсознавство, контрастивна лінгвістика, лексична семантика, лінгвопрагматика, лінгвостилістика, лінгвокраїнознавство, міжкультурна комунікація, фразеологія, історія художнього перекладу, теорія та практика перекладу, генологія, теорія та історія літератури.

Світлини: Олега Вівчарика та Миколи Масинця Більше фото