Відбулася наукова онлайн-конференція студентів хімічного факультету

13 травня 2020 року відбулося пленарне засідання студентської наукової конференції хімічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка. У зв’язку із карантинним режимом захід відбувся в онлайн-форматі на платформі «ZOOM».

Загалом свої напрацювання для участі у конференції подали 36 юних науковців хімічного факультету. Перша частина заходу відбулася ще 6-7 травня. Тоді учасники презентували доповіді в рамках роботи чотирьох секцій: аналітичної хімії, неорганічної хімії, органічної хімії, фізичної та колоїдної хімії. Опісля з кожної секції виокремили по дві найцікавіші та найактуальніші роботи, чиї автори й отримали змогу представити свої доробки на пленарному засіданні.

Послухати доповіді своїх колег та підтримати вихованців «зібрались» студенти і викладачі хімічного факультету. Голова Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів та молодих вчених хімічного факультету Марія Лопачак підготувала теплі слова усім, хто зробив науково-дослідницький внесок у роботу конференції. «Я дуже вдячна студентам та їхнім науковим керівникам, які, попри карантин, таки змогли виголосити доповіді. Ми планували приурочити нашу подію до 75-річчя хімічного факультету, звісно, розрахували на дещо інші масштаби та формат. Проте я впевнена, що онлайн-режим участі у конференції стане ще одним корисним досвідом для кожного з нас», – зазначила Марія Лопачак.

З вітальним словом до молодих науковців та глядачів звернувся декан хімічного факультету Григорій Дмитрів: «Я дуже радий, що наша конференція таки відбувається і ми можемо обмінюватися своїм науковим досвідом навіть на відстані. А сьогодні ми маємо чудову нагоду послухати найкращі доповіді наших студентів, тож бажаю всім успіху!»

13 травня свої напрацювання у сфері хімії представляли 9 студентів. Розпочав серію доповідей третьокурсник Назар Саідов. Він продемонстрував дослідження, присвячене гідруванню сполук Tb2Co2Ga та Tb3Co3Ga. Також студентка третього курсу Софія Івах розповіла про вольтамперометричну поведінку кокцидіостатика робенідину, а її однокурсник Володимир Лучечко представив доповідь «ІМДА реакція у синтезі похідних фенантридону».

Студентка четвертого курсу Ольга Душна доповіла про вольтамперометричне визначення нефопаму, а другокурсниця Марія Свириденко презентувала роботу на тему «3-(4,5,6,7-Тетрагідробензо[b]тіофен-3-іл)-N-(п-толіл)-7H-[1,2,4]триазоло[3,4-b][1,3,4]тіадіазин-6-амін – сполука-хіт у первинному скринінгу протиракової активності».

Участь у конференції взяли й першокурсники. Так, Лідія Дубенська презентували роботу про електрополімеризацію 2-амінотіазолу, а Марія Сидорко окреслила сорбційні властивості композитів «природний мінерал/поліанілін-Н2SO4». Дехто працював над обраною тему в парі: Андрій Федько (IV курс) та Артем Янчак (ІI курс) розповіли про π-комплекси Cu(I) з новими органічними лігандами.

Підсумував роботу конференції проректор з наукової роботи Львівського університету, член-кореспондент НАН України, професор Роман Гладишевський. «Я вважаю, що конференція, безумовно, вдалася! Усі доповіді були надзвичайно актуальними, оскільки долучення фахівців з хімії до подолання наслідків пандемії у світі зараз є саме на часі», – зазначив Роман Гладишевський і ще раз наголосив на «чудовій даті – 75-річчі створення хімічного факультету, який традиційно посідає чільне місце серед лідерів за науковими здобутками Університету».

Додамо, що під час доповідей кожен слухач мав змогу поставити запитання у чаті або поспілкуватися із молодими науковцями після виступів. Таким чином дистанційний формат роботи не завадив якісному обміну науковою інформацією.