Відбулася онлайн-зустріч адміністрації історичного факультету зі вступниками

20 травня 2020 року відбулася онлайн-сесія «Questions&Answers» із представником адміністрації історичного факультету Львівського університету, заступником декана з наукової і навчально-виховної роботи Олегом Дудяком. У форматі прямої трансляції в мережі «Facebook» абітурієнти мали нагоду отримати всю необхідну інформацію стосовно вступу до ЗВО, навчання на бакалавраті та магістратурі, участі у міжнародних програмах академічного обміну та ознайомитися із професійними перспективами випускників історичного факультету.

На початку зустрічі Олег Дудяк окреслив основні віхи становлення Львівського університету, пригадав імена успішних випускників та коротко розповів про сьогодення факультету. «Львівський університет має найдавніші з-поміж усіх навчальних закладів України традиції викладання спеціальних історичних дисциплін. А у другій половині ХІХ століття саме історичний факультет Львівського університету стає осередком формування двох потужних історичних шкіл – польської та української», – зазначив Олег Дудяк і додав, що зародження та розвиток Української історичної школи пов’язані із іменем Михайла Грушевського, який на той час працював у Львівському університеті.

Розповідаючи про сучасність факультету, заступник декана акцентував насамперед на можливостях реалізації інтелектуального потенціалу, які мають студенти-історики Львівського університету. Зараз у структурі факультету функціонують 9 кафедр: соціології; археології та спеціальних галузей історичної науки; давньої історії України та архівознавства; етнології; історичного краєзнавства; історії середніх віків та візантиністики; історії Центральної та Східної Європи; новітньої історії України імені Михайла Грушевського; нової та новітньої історії зарубіжних країн.

«Загалом, ми готуємо фахівців за трьома напрямками: історія та археологія, середня освіта (історія) та соціологія», – пояснив Олег Дудяк, а також зазначив, що на факультеті функціонує «кабінет спеціальних історичних дисциплін і зберігається велика кількість різних колекцій старовинних предметів, що є важливим допоміжним елементом для опанування історичного фаху».

Окрему увагу Олег Дудяк зосередив на різноманітних можливостях для студентів, які пропонує факультет поза академічною програмою. Серед них: участь у творчих гуртках, наукових конференціях, корисних зустрічах та цікавих подіях, які регулярно відбуваються в Університеті.

Після того, як глядачі ознайомилися з можливостями, що чекають на майбутніх студентів, розпочалася умовна друга частина заходу – безпосередні відповіді на запитання абітурієнтів. Здебільшого учасників події цікавили деталі вступної кампанії, можливість взяти участь у програмах академічного обміну, нюанси літньої практики, перспективи працевлаштування та інше.

В рамках відповідей на запитання вступників Олег Дудяк розповів про зміни у процесі складання ЗНО та подання документів, спричинені пандемією COVID-19, й окреслив широкий спектр можливостей, які чекають на фахівців у галузі історії після одержання диплому.

Чимало питань QA-сесії стосувалися навчання на заочній формі. «Такі студенти отримують завдання та матеріали для самостійного опрацювання упродовж семестру, а вже напередодні сесій для них відбувається начитка лекцій. Варто пам’ятати, що заочна форма зосереджена на тих, хто вже вміє вчитися, усвідомлює свої цілі та розуміє відповідальність», – пояснив Олег Дудяк.

Додамо також, що під час заходу усю необхідну інформацію мали можливість отримати й охочі навчатися на магістратурі історичного факультету.

Переглянути відеозапис зустрічі може кожен охочий за посиланням.