Відбулася онлайн-зустріч із суддею Конституційного Суду України Ігорем Сліденком

10 липня 2020 року відбулася онлайн-зустріч викладачів, студентів, аспірантів та майбутніх абітурієнтів юридичного факультету Львівського університету з відомим правником, суддею Конституційного Суду України Ігорем Сліденком. Зустріч на тему «Конституція України: нові виклики» передбачала формат «питання-відповідь». Модерувала захід доцентка кафедри конституційного права, заступниця декана юридичного факультету Марта Мочульська. Трансляція зустрічі відбувалася в онлайн-режимі на офіційній сторінці юридичного факультету у мережі Facebook.

Ігор Дмитрович відповів на попередньо надіслані запитання студентів факультету та майбутніх абітурієнтів. Так, чимало запитували про окремі статті Основного Закону України, зміни до Конституції, внесення змін до чинного законодавства, функціонування Конституційного Суду і його повноваження. Відповідаючи на запитання майбутніх правників, Ігор Сліденко зазначив: «Право – як продукт людського розуму, своєрідний артефакт, не є досконалим ніде. Все, що засноване на праві, усі інституції також не досконалі, завжди є можливість для помилки. Тут важливіше, наскільки система, у тому числі Конституційний Суд, реагує на ці помилки, ніж те, чи можна їх уникнути взагалі».

Студенти також запитували про те, як правникам-початківцям реалізувати себе в юриспруденції. «Якщо є знання, якщо є бажання працювати, якщо є якась мета в житті, тим більше, якщо ця мета благородна, то стовідсотково усе вийде. Тут потрібно справді не помилитися з фахом – краще бути великим ботаніком, ніж ніяким юристом. Якщо людина не помилилася з фахом і є знання, які постійно вдосконалюються, то рано чи пізно успіх прийде», – переконаний суддя.

В рамках заходу передбачалося також визначення найкращого запитання. Суддя зауважив:  «Усі питання дуже глибокі і я спокійний за тих, хто їх ставив – у них точно все вийде». Водночас Ігор Сліденко констатував: «Найстрашніше, що є в нашій професії – прийняття рішення, коли Ти розумієш, що якась зі сторін все таки вийде незадоволеною». Відтак, Ігор Дмитрович запропонував обдумати поставлені запитання і вже незабаром визначити автора найкращого з них.