Відбулася онлайн-зустріч представників юридичного факультету зі вступниками

15 травня 2020 року відбулася вже традиційна онлайн-сесія формату «Questions&Answers», цього разу за участі представників юридичного факультету. Розповідали про навчання на факультеті та відповідали на запитання абітурієнтів декан юридичного факультету, професор Володимир Бурдін та заступниця декана Марта Мочульська.

Зустріч розпочалася зі вступного слова модераторки заходу Ірини Лаби, яка коротко розповіла про те, чим відомий юридичний факультет Львівського університету. Так, у 2019 році юридичний факультет увійшов у трійку найкращих правничих шкіл України. Тут навчаються талановиті студенти, а викладачі – не лише відомі науковці, але й юристи-практики. Зокрема, на факультеті працюють судді Верховного Суду, а також старший юрист Європейського суду з прав людини.

Декан факультету Володимир Бурдін коротко окреслив мету зустрічі та основні питання, які буде розглянуто. «Незважаючи на карантин, ми продовжуємо наші зустрічі, пов’язані з профорієнтаційною роботою Університету. Вони спрямовані на те, аби допомогти насамперед старшокласникам зорієнтуватися у виборі закладу вищої освіти і майбутньої професії», – зазначив Володимир Миколайович.

На основі запитів, які всі охочі могли надіслати організатором за допомогою Google-форм, було виокремлено три основні блоки питань, які цікавлять вступників: затребуваність і перспективність професії юриста, нюанси вступної кампанії та особливості навчального процесу на факультеті.

Перш за все декан розповів слухачам про перспективи професії юриста та особливості професійної діяльності правників. Звертаючись до абітурієнтів, Володимир Миколайович зазначив: «Ви повинні розуміти, що професія юриста, або правника, – це та професія, яка призначена для складання, фіксування правових норм, зокрема законів; професія, яка забезпечує знання усіма членами суспільства цих норм; професія, окремі представники якої притягують до відповідальності за порушення норм права». Декан наголосив, що професія юриста у сучасному світі є надзвичайно актуальною, адже суспільство не може існувати без права, а держава не може функціонувати як одне ціле без дотримання справедливості.

Окрім того, Володимир Миколайович дав пораду абітурієнтам щодо того, як підходити до вибору професії, пояснивши, що на цей часто доленосний вибір зазвичай впливають три чинники: батьки, які дають поради, засоби масової інформації, а також соцмережі, фільми та серіали, які створюють у свідомості людей певний образ професії, і власний внутрішній голос, який підказує, до чого лежить душа. Для успішного вибору професії важливо гармонійно поєднати ці три чинники і розуміти, що сформовані масовою культурою уявлення про робочі будні юристів часто відрізняються від реальності.

Після настанов щодо вибору професії декан перейшов до відповідей на питання щодо нюансів вступної кампанії. Він детально розповів про терміни подачі документів, необхідні для вступу сертифікати ЗНО, а також про особливості вступу до магістратури, зокрема про можливість перехресного вступу, та інші умови прийому на навчання на юридичний факультет ЛНУ ім. Івана Франка. Зокрема, Володимир Миколайович зазначив, що при вступі на бакалаврат 50% балів відводиться на результат ЗНО з історії України, 30% – це бали, набрані на ЗНО з української мови та літератури, і останні 20% балів становить результат із дисципліни на вибір: математики, іноземної мови або географії. При цьому вступники, які складають географію, можуть претендувати тільки на навчання на платній формі.

Далі декан розповів про особливості організації навчального процесу на бакалавраті та магістратурі, присвоєння стипендій, проживання в гуртожитку тощо. Володимир Миколайович наголосив, що перші чотири роки студенти факультету навчаються за єдиною програмою для забезпечення всебічної професійної підготовки, а спеціалізація розпочинається вже у магістратурі, де студенти мають можливість розвинути свої знання і навички у конкретних вузькопрофільних сферах. Окрім того, випускники бакалаврату можуть вступати на освітньо-професійну або освітньо-наукову магістратуру. Навчання на останній більш тривале і спрямоване безпосередньо на підготовку юристів-науковців.

Насамкінець до слухачів звернулася заступниця декана юридичного факультету, доцентка кафедри конституційного права Марта Мочульська, яка розповіла про практику, яку проходять студенти-юристи з метою розвитку не тільки теоретичних знань, а й практичних компетентностей та навичок. Так, на 3 курсі всі студенти проходять двотижневу практику в органах публічної влади, зокрема у Львівській міській раді, обласній державній адміністрації, районних адміністраціях, управлінні юстиції тощо, а на 4 курсі – чотиритижневу практику в таких органах, як Верховний Суд, Національне антикорупційне бюро, Державне бюро розслідувань та інші. У магістратурі практика більш тривала і проходить в органах адвокатури, прокуратури, нотаріату тощо. Окрім того, студенти мають широкі можливості для участі в програмах академічної мобільності.

Принагідно Марта Євгенівна анонсувала ще один цікавий захід факультету – онлайн-зустріч судді Верховного Суду,  доцента кафедри теорії та філософії права Дмитра Гудими з учнями на тему «Бути суддею Верховного Суду: як це?» Захід відбудеться 18 травня о 13.30 на платформі Zoom.

Переглянути запис сесії «Questions&Answers» із представниками юридичного факультету можна за посиланням.