Відбулася онлайн-зустріч Ректора зі студентами

29 травня 2020 року відбулася зустріч Ректора Університету, члена-кореспондента Національної академії наук України, професора Володимира Мельника зі студентами Львівського національного університету імені Івана Франка. Зважаючи на карантинні обмеження, захід провели у дистанційному режимі за допомогою центру для командної роботи «Microsoft Teams». Участь у зустрічі взяли понад 250 студентів.

Ректор Володимир Мельник привітав учасників заходу і звернувся до студентів з пропозицією спільно вирішувати поточні питання, у тому числі й проблемні. Ректор попросив із розумінням ставитися одне до одного у цей непростий період, адже «час, який ми переживаємо, є періодом великих випробувань для Університету».

Володимир Петрович поінформував студентів, що відповідно до рішення Вченої ради Університету від 20 травня 2020 року введено в дію Тимчасовий порядок організації та проведення заліково-екзаменаційної сесії і атестації здобувачів вищої освіти із застосуванням дистанційних технологій у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Водночас Ректор підкреслив, що першочерговим завданням і найважливішим пріоритетом Університету є здоров’я студентів і викладачів: «Основним принципом організації будь-якої форми освітньої діяльності у період карантину є забезпечення здоров’я усіх учасників освітнього процесу і мінімізація ризиків поширення коронавірусної інфекції. Потрібно бути оптимістом, але розраховувати на те, що 1 вересня ми, як і минулоріч, сядемо за парти, не варто». За словами Ректора, дистанційна форма навчання не може бути єдиною і універсальною, проте вочевидь вона залишиться визначальним засобом роботи упродовж карантину. Окрім того, Ректор анонсував проведення опитування серед студентів щодо якості дистанційного навчання вже найближчим часом.

Упродовж зустрічі Ректор спільно з проректорами, деканами, керівниками підрозділів та очільниками студентських організацій відповіли на запитання, які спудеї попередньо надсилали за допомогою Google-форми. Окрім того, під час онлайн-зустрічі студенти також писали у загальний чат. Найпопулярнішими виявилися питання щодо організації дистанційного навчання, зокрема щодо програмного забезпечення та реєстрації корпоративної пошти для студентів. Студенти також запитували про порядок повернення до гуртожитків у період карантину та оплату за проживання у гуртожитку для осіб, які фактично не проживали там в час дії карантинних обмежень. Багатьох цікавила інформація щодо вступу до магістратури, початку нового навчального року, оплати за навчання, проведення лабораторних занять на природничих факультетах.

Проректор з науково-педагогічної роботи та інформатизації Віталій Кухарський розказав про основні елементи інформаційного середовища у Львівському університеті та організацію дистанційного навчання. Віталій Михайлович констатував, що для студентів Університету вже створено індивідуальні корпоративні скриньки на домені lnu.edu.ua, тож тепер вони мають можливість використовувати усі програми Microsoft Office 365. Проректор додав, що вже незабаром логін і пароль від корпоративної пошти студенти зможуть застосовувати для усіх сервісів електронного навчання в Університеті. Віталій Михайлович нагадав, що для викладачів Університету організовано цикл онлайн-семінарів, присвячених інформаційним системам, вебресурсам та електронному навчанню, які на практиці допомагають організувати дистанційне навчання і віддалену роботу. Окрім того, Віталій Кухарський наголосив, що «у випадку виникнення питань у викладачів та студентів щодо ефективного використання цієї платформи фахівці Центру мережевих технологій та ІТ підтримки готові провести додаткові навчальні семінари». Водночас усі питання щодо роботи корпоративної пошти та платформ електронного навчання можна скеровувати на адресу StudHelpOffice365@lnu.edu.ua.

Учасником онлайн-зустрічі також став заступник головного лікаря Десятої міської лікарні м. Львова Андрій Комар. Як представник медичної сфери, Андрій Володимирович фахово розповів про алгоритм дій для студентів, які повертаються до гуртожитків у період дії карантину. З метою забезпечення належного санітарно-епідеміологічного стану лікар рекомендував усім студентам пройти медичний огляд, для того, щоб профільні спеціалісти дали оцінку стану здоров’я студента.

Зі студентами поспілкувався і проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар, який зазначив, що «усі ми сьогодні є заручниками ситуації, що склалася, але Університет завжди був і залишатиметься захисником інтересів студента, тому зараз наші дії повинні бути спільними і злагодженими». Володимир Михайлович підкреслив, що університетські підрозділи постійно проводять консультації з представниками різних структур щодо можливості та механізму здешевлення або часткового повернення коштів студентам за період, коли вони не проживали у гуртожитку під час карантину. Проректор зазначив: «Ми розуміємо стурбованість студентів і їхніх батьків, однак на сьогодні механізму повернення чи відшкодування таких коштів, на жаль,  немає».

Про особливості вступу до магістратури розказав Перший проректор Університету Андрій Гукалюк. Андрій Федорович зазначив, що до 5 червня триває реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ, яка цьогоріч є дистанційно, тому документи вступники подають онлайн. Перший проректор також акцентував, що при реєстрації необхідно вказати, у який спосіб абітурієнт бажає отримати екзаменаційний листок – за допомогою звичайної пошти або особисто за адресами, розміщеними на сайті Університету.

Перед студентами також виступили начальник Студентського відділу Богдан Іванусь і голова Первинної профспілкової організації студентів та аспірантів Університету Андрій Білинський. Очільник студентської профспілки зокрема зазначив, що процес поселення в гуртожиток цьогоріч буде дистанційним і відбуватиметься методом подання електронних заяв.

Упродовж зустрічі Ректор також розповів про ремонтні роботи, які передбачаються у корпусах Університету та гуртожитках.

Підсумовуючи, Володимир Петрович подякував присутнім за участь в зустрічі і побажав усім доброго здоров’я, оптимізму, віри і любові.