Відбулася презентація німецькомовної антології творів українських письменниць і поетес «Schwester, leg die Flügel an! Frauenstimmen aus der Ukraine»

У рамках 26-го Форуму видавців 18 вересня 2019 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулась презентація німецькомовної антології «Schwester, leg die Flügel an! Frauenstimmen aus der Ukraine» – «Сестро, розправ крила! Жіночі голоси з України».

Презентоване видання – яскравий приклад якісної і плідної співпраці Львівського університету із закордонними партнерами, адже її видавцями є Алла Паславська, завідувач кафедри міжкультурної комунікації та перекладу, Алоїс Вольдан , професор Віденського університету та Гільдеґард Кайнцбауер, лектор Австрійської служби академічних обмінів, за фінансової підтримки якої в особі аташе з питань культури та наукового співробітництва Андреаса Веннінґера і вийшла книжка. Окрім видавців, перекладачами текстів українських письменниць стали викладачі кафедри міжкультурної комунікації та перекладу. Привітати авторів із такою подією прийшли перший проректор Університету Андрій Гукалюк, декан факультету іноземних мов Володимир Сулим, поетеса Галина Крук, а також студенти, колеги та численні гості Форуму видавців.

Видання знайомить німецькомовних читачів зі знаковими творами понад сорока українських письменниць та поетес, починаючи з другої половини ХІХ століття і до сьогодення. Зокрема до книжки увійшли твори Оксани Забужко, Софії Андрухович, Наталки Сняданко, Галини Крук, Наталки Білоцерківець. Візуальною окрасою антології стали ілюстрації львівської художниці Ірини Фартух, дизайн книжки авторства Олега Дячка, а власне видаванням піклувалося видавництво «ВНТЛ-Класика».

Видавці висловлюють щиру подяку усім за плідну співпрацю, головно авторкам за згоду на переклад та публікацію, і Австрійській службі академічних обмінів за фінансування проекту, адже без них видання цієї книжки, що стане окрасою будь-якої бібліотеки, було б неможливе.

Світлини: Віри Карпінської Більше фото