Відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція, присвячена пам’яті професора Валерія Денисенка

11 грудня 2020 року за ініціативи кафедри теорії та історії політичної науки на філософському факультеті ЛНУ ім. Івана Франка відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «VII Методологічні читання – Сучасна політична наука: нові виклики та контексти (пам’яті професора Валерія Миколайовича Денисенка)». Зважаючи на карантинні обмеження, захід відбувся у дистанційному форматі.

Участь у конференції взяли 67 науковців зі Львова, Ужгорода, Івано-Франківська, Луцька, Чернівців, Вінниці, Одеси, Києва та Запоріжжя. Робота наукового онлайн-форуму відбувалась за такими напрямами: теорія та історія політичної науки; політичні інститути та процеси; політична культура та ідеологія; етнополітологія; міжнародні політичні процеси; політичні виміри державного управління: теоретичні принципи та прикладні аспекти.

В рамках запропонованих тем дослідники обговорили питання, пов’язані з актуальним станом розвитку політичної науки в Україні та світі. У своїх виступах доповідачі згадували про видатну постать професора, доктора політичних наук, багаторічного завідувача кафедри теорії та історії політичної науки філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка Валерія Миколайовича Денисенка, якого заслужено вважають одним із засновників  Львівської школи політичної науки.

Із програмою конференції можна ознайомитися за посиланням.

Довідка: Валерій Миколайович Денисенко (31.05.1955–15.10.2019) – професор, доктор політичних наук, завідувач кафедри теорії та історії політичної науки філософського факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, видатний український науковець, політолог та філософ. Один із засновників Львівської школи політичної науки. Досліджував проблеми філософії політики, теорії систем, політичної аксіології та антропології. Автор 14 монографій, 6 підручників, 5 навчальних посібників, а також понад 120 наукових статей та понад 170 тез доповідей на конференціях. Під його керівництвом було захищено десятки кандидатських та докторських дисертацій. Більшість з його учнів продовжують розвивати політичну науку не лише на теренах Львова та області, а й усієї України.