Відбулася XIV Міжнародна наукова конференція «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід»

9 жовтня 2020 року на географічному факультеті Львівського національного університету імені Івана Франка розпочала роботу XIV Міжнародна наукова конференція «Географія, економіка і туризм: національний та міжнародний досвід». Організаторами заходу вже традиційно є кафедра туризму географічного факультету, кафедра країнознавства і міжнародного туризму факультету міжнародних відносин, а також ДВНЗ «Ужгородський національний університет» (факультет туризму та міжнародних комунікацій) та Еколого-географічний фонд. Участь у науковому онлайн-форумі взяли понад 100 досвідчених та молодих вчених із 5 країн світу.

Учасників конференції привітала модераторка заходу, завідувачка кафедри туризму, професорка Марта Мальська, яка наголосила, що, незважаючи на непрості умови пандемії, наукова і практична діяльність вчених не стоїть на місці, а продовжує різноаспектно розвиватися. «Цю конференцію ми проводимо вже чотирнадцять років поспіль, попри усі труднощі та виклики часу. Зараз ми перебуваємо в доволі депресивному стані через карантин, а туризм практично стоїть на паузі. Та попри все ми є, ми існуємо і прагнемо чогось нового. Це – головне!», – наголосила Марта Пилипівна.

До вітальних слів також долучився заступник декана географічного факультету з наукової і навчально-виховної роботи, доцент кафедри фізичної географії Євген Тиханович. Він поділився своїми думками стосовно формату заходу та відзначив активну участь у ньому студентів-магістрів. «Цьогоріч конференції відбуваються в новому для усіх режимі, який в основному передбачає споглядання учасників на екрані комп’ютера. З одного боку, це зручно, але нам дуже бракує живого спілкування та жвавих дискусій. Попри це, учасників нашої конференції дуже багато, а особливо тішить те, що до нас активно долучилися студенти-магістри, які на рівні з іншими вченими представляють свої наукові здобутки», – зауважив Євген Тиханович і додав, що період пандемії COVID-19 «можна і потрібно намагатися використати з користю – до прикладу, сформувати новий внутрішньодержавний туристичний продукт».

Завідувачка кафедри країнознавства і міжнародного туризму, професорка Наталія Антонюк додала: «Хоч нові виклики, що пов’язані з теперішньою ситуацією, не надто сприяють позитивному світобаченню, та ми все ж намагаємося працювати не менш активно, ніж до пандемії, і сподіваємося, що вже навесні матимемо багато нових проєктів та відновимо активну співпрацю з іншими науковими закладами». Принагідно Наталія Володимирівна привітала кафедру туризму з успішною акредитацією і підкреслила те, що співпраця географічного факультету та факультету міжнародних відносин у галузі туризму завжди була тісною й дуже плідною.

Після вітальних слів розпочалися виступи учасників. Присутні мали нагоду обговорити питання пост-карантинних трендів у розвитку ресторанного бізнесу, особливості мілітарного туризму, стан розвитку темного туризму в Україні, безпекові аспекти функціонування міжнародного туризму тощо.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото