Відбулося громадське обговорення проєкту кошторису Університету на 2021 рік

11 грудня 2020 року вже традиційно в Університеті відбулося громадське обговорення проєкту кошторису видатків за рахунок коштів спеціального фонду на 2021 рік. Зважаючи на карантинні обмеження, захід провели у дистанційному режимі за допомогою центру для командної роботи «Microsoft Teams». Участь в обговорення взяли Ректор, проректори, декани, студенти  і працівники Університету.

Відкрив зустріч Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник, який подякував колегам за небайдужість до університетського життя і закликав усіх «уважно поставилися до тих пропозицій, які будуть зафіксовані у проєкті кошторису».

Проєкт кошторису видатків спеціального фонду Університету на 2021 рік презентувала колегам начальниця планово-фінансового відділу Світлана Сас. Доповідачка зазначила, що загальна сума запропонованого бюджету становить 319 млн грн і коротко окреслила основні статті, які закладені у формування бюджету. Це, зокрема,  заробітна плата, послуги (у т.ч. комунальні послуги), придбання обладнання, відрахування громадським організаціям, ремонтні роботи, мотиваційний фонд факультетів та ін.

Відповідно до порядку денного також заслухали звіт про виконання кошторису Університету за 2020 рік, який представила головна бухгалтерка Львівського університету Любов Хмельницька. Доповідачка детально проаналізувала усі видатки, здійснені у 2020 році. Зокрема, Любов Іванівна акцентувала на витратах, пов’язаних з виплатою заробітної плати, стипендії, комунальних послуг та ін. Головна бухгалтерка, констатувала, що упродовж 2020 року реалізували також деякі статті витрат, які не були заплановані. Зокрема, йшлося про видатки, пов’язані з карантином та боротьбою з коронавірусною хворобою, які становлять більше 1 млн грн.

Думками щодо проєкту кошторису поділився завідувач кафедри кримінального процесу і криміналістики, голова фінансово-бюджетної комісії Університету, професор Василь Нор. «Великою заслугою керівництва Університету є те, що значно покращено фінансове становище Львівського університету. Ми дотримуємося соціального спрямування бюджету, що є дуже важливим показником», – зауважив Василь Тимофійович. Доповідач також додав, що фінансово-бюджетна комісія працює над завданнями, які перед нею поставлені, зокрема й розглядає актуальні питання щодо бюджету. Відтак, як очільник комісії, Василь Нор, закликав схвалити проєкт бюджету.

Голова Первинної профспілкової організації працівників Університету Юліан Бек також долучився до обговорення, зазначивши, що «сам механізм громадського обговорення є надзвичайно позитивним явищем». Голова профкому наголосив на важливості закладення у кошторисі видатків на охорону праці, оскільки сьогодні це питання є дуже актуальним.

Перед учасниками зустрічі вступив проректор з наукової роботи, член-кореспондент НАН України Роман Гладишевський, який підкреслив, що «кошторис є надзвичайно важливим документом, адже ми плануємо діяльність Університету на весь наступний рік». Роман Євгенович слушно зауважив, що «кошторис – направлений на працівників, цілком відповідає Стратегії розвитку Університету і нашим пріоритетним завданням». Проректор наголосив, що великим плюсом цього кошторису є те, що у ньому закладено кошти на підтримку Ботанічного саду, Астрономічної обсерваторії та Видавництва. Окрім того, на думку Романа Євгеновича, кошторис дозволяє працювати над інноваційним розвитком Університету.

До обговорення проєкту кошторису також долучилися студенти економічного факультету Михайло Рак та Олександра Стасюк. Зокрема, Михайло Рак поділився пропозицією щодо впровадження дистанційної форми навчання поряд з денною та заочною, що дозволить збільшити кількість студентів-платників. Олександра Стасюк висловила побажання студентів щодо продовження робіт з облаштування студентського простору.

Своїми думками щодо формування проєкту кошторису поділився й декан факультету електроніки та комп’ютерних технологій Юрій Фургала. Декан відзначив збалансованість кошторису і висловив цікаві ідеї щодо майбутнього функціонування їдалень та буфетів Університету.

Підсумовуючи виступи колег, проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Володимир Качмар підкреслив важливість подібних зустрічей, зазначивши, що «громадське обговорення проєкту бюджету є доброю традицією Університету упродовж останніх років, яка свідчить про відкритість Університету і готовність спільно працювати над стратегічними завданнями». Проректор підтримав попередніх доповідачах у тому, що проєкт кошторису є орієнтованим на працівника і студента Університету.

Ректор Володимир Мельник подякував усім учасникам громадського обговорення, наголосивши на потребі постійного аналізу проблемних питань: «Є чимало питань для дискусій, але ми повинні реалістично виходити з наших можливостей. Окрім того, варто планувати роботу в наступному, ювілейному для Університету, році». Ректор закликав студентів та працівників Університету відзначити 360-річчя Alma mater не лише святкуваннями, а передусім конкретними досягненнями, які закріплять лідерські позиції Львівського університету й сприятимуть його гармонійному розвитку.

Із проєктом кошторису можна ознайомитися за посиланням.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото