Відбулося урочисте засідання Вченої ради Університету

1 вересня 2020 року в Актовій залі відбулося урочисте засідання Вченої ради Львівського національного університету імені Івана Франка. Під час заходу Ректор Університету, член-кореспондент НАН України, професор Володимир Мельник підсумував результати цьогорічної вступної кампанії та визначив основні завдання Університету стосовно вдосконалення навчальної, наукової, виховної і господарської роботи у 2020/2021 навчальному році.

Розпочинаючи засідання, Ректор звернувся до усіх присутніх із вітанням з нагоди початку нового навчального року. «Маю глибоке переконання, що наша академічна спільнота свідома своєї  високої університетської місії, національно-державницької мети і відповідальності та має чітке розуміння тих умов, у яких проходитиме 2020/2021 навчальний рік», – акцентував Володимир Мельник.

Традиційно Ректор розпочав свій виступ з аналізу особливостей цьогорічної вступної кампанії. Так, Володимир Петрович зазначив, що зважаючи на карантинні обмеження, терміни цьогорічної вступної кампанії змістилися у часі, але весь процес подачі документів відбувався без надто серйозних перебоїв. Для того, аби вступна кампанія минула максимально безпечно, для абітурієнтів створили можливість подавати оригінали документів поштою або з накладанням ЕЦП.

Серед інших особливостей вступу-2020 Володимир Петрович виокремив встановлення мінімального значення конкурсного балу на рівні 140 для допуску до участі в конкурсі на окремі спеціальності; необов’язкове складання додаткових фахових вступних випробувань під час вступу до магістратури; запровадження небюджетних конкурсних пропозицій при вступі на бакалаврат на певні спеціальності тощо.

Карантинні обмеження не стали на заваді успішному проведенню вступної кампанії, і вже традиційно Львівський університет – у трійці лідерів серед ЗВО України за кількістю поданих абітурієнтами заяв. Так, цьогоріч на бакалаврат ЛНУ ім. Івана Франка сумарно надійшло 38 606 заяв, що дозволило Університету стати другим за популярністю в державі. «Це свідчить про те, що Львівський університет має не лише вагомі позиції як в науковій, так і в навчально-методичній діяльності, але й зберігає імідж ЗВО, де є прозорі методи роботи на кафедрах та факультетах. А це спонукає абітурієнтів обирати саме наш Університет», – наголосив Володимир Петрович і висловив щиру подяку злагодженій роботі приймальної комісії та факультетів Університету.

Також Володимир Мельник виокремив найпопулярніші спеціальності за кількістю поданих заяв, наголосив на продовженні росту прохідного балу та проаналізував географію вступників. «Львівський університет підтверджує свій статус національного за духом, адже в нас є вступники з усіх областей України, в тому числі й з автономної республіки Крим», – зазначив Ректор.

Також під час урочистого засідання Вченої ради Володимир Мельник наголосив на ключових досягненнях Університету в освітній діяльності упродовж року. Серед основного: затвердження Положення про створення, оновлення, перегляд та закриття освітніх програм, започаткування нових підходів до підвищення кваліфікації, забезпечення функціонування Інформаційної системи управління Університетом «Деканат», отримання ліцензії на провадження освітньої діяльності за 75 спеціальностями та акредитацію 47 освітніх програм.

Основними завданнями на новий навчальний рік у цій сфері Ректор вважає необхідність впровадження нових та оновлення теперішніх освітніх програм, удосконалення інформаційної системи управління освітнім процесом, розробку та супровід електронних курсів тощо.

Відзначаючи головні результати наукової та інноваційної діяльності Університету, Володимир Мельник акцентував на високій публікаційній діяльності вчених Університету та їхній активній участі у конкурсах наукових проєктів. Також Університет пишається отриманням важливих дослідницьких результатів, зокрема, у 2019-2020 роках вчені Університету запатентували 37 наукових розробок.

Ректор зазначив, що за минулий навчальний рік Університет подав 24 заявки на реєстрацію наукових періодичних видань як наукових фахових видань України. Станом на сьогодні 17 видань Університету включено до цього переліку. Вагомим аспектом наукової роботи була також акредитація освітньо-наукових програм з підготовки доктора філософії: у 2020 році акредитували 18 таких програм,  а ще 2 програми заплановано акредитувати у вересні.

Також у порівнянні з минулим роком зросла кількість  докторських і кандидатських дисертацій, які захистили працівники Університету. Підтвердженням актуальності наукових досліджень вчених Університету є те, що упродовж минулого року наші науковці залучили 15 міжнародних грантів на суму 11,901 мільйонів гривень для виконання наукових досліджень, серед них один грант – в рамках програми «Горизонт 2020». «У 2019 році  матеріально-технічна база Університету поповнилася новими приладами на суму понад 12 мільйонів гривень. Це дасть змогу підвищити рівень наукових досліджень та залучати міжнародних партнерів для спільних наукових проєктів», – наголосив Володимир Петрович.

Особливу роль Ректор відвів залученню інформаційних технологій у різні аспекти діяльності Університету. Зокрема, упродовж року запроваджено основні модулі інформаційної системи управління навчальним процесом «Деканат»; інформаційну систему управління матеріальними ресурсами Університету на базі open-source системи GLPI; забезпечено надійне та високоефективне функціонування платформи електронного навчання з високим рівнем ресурсного навантаження тощо.

Володимир Петрович наголосив на необхідності продовження успішного темпу нарощення діджиталізації Львівського університету, оснащення нових аудиторій зі стаціонарним обладнанням для проведення онлайн-трансляцій лекцій тощо. Також серед завдань у сфері інформаційних технологій Ректор відзначив потребу модернізувати комп’ютерні мережі на деяких факультетах та запровадити нові сервіси автоматизованої бібліотечної системи.

Серед іншого, у виступі Ректора йшлося про основні пріоритети господарської та фінансової роботи Університету, успішний розвиток зовнішньої та внутрішньої комунікації через соціальні мережі, активне культурне і спортивне життя.

Додамо, що під час засідання члени Вченої ради розглянули також питання про зарахування до докторантури Львівського університету та інші кадрові питання. Окрім того, Вчена рада затвердила Тимчасове положення Львівського національного університету імені Івана Франка про дистанційне стажування здобувачів вчених звань професора, доцента, старшого дослідника у закладах вищої освіти, наукових (або науково-технічних) установах у країнах, що входять до ОЕСР та/або ЄС.

Також учасники засідання розглянули питання реорганізації відокремлених структурних підрозділів – Педагогічного фахового коледжу, Правничого фахового коледжу, Природничого фахового коледжу Львівського національного університету імені Івана Франка.

На завершення урочистого засідання Володимир Мельник подякував усім за пророблену працю і наголосив на важливості дотримання норм безпеки і потребі адаптації навчального процесу до умов карантину. «Наш пріоритет – здоров’я кожного студента і працівника Університету», – наголосив Володимир Петрович і побажав усім натхнення і наснаги на успішну діяльність у новому навчальному році.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото