Відбулися загальні збори аспірантів першого року навчання

24 вересня 2020 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбулися загальні збори аспірантів, під час яких молодих фахівців ознайомили з процесом навчання та надали детальну інформацію про наукові, освітні та професійні можливості. На заході були присутні представники адміністрації Університету та аспіранти першого року навчання.

Зі вступом до аспірантури усіх присутніх привітав проректор з наукової роботи Університету Роман Гладишевський. Він пояснив аспірантам особливості класифікації наукових фахових видань, наголосив на необхідності готувати власні наукові публікації, дав поради стосовно написання дисертаційних робіт.

Зокрема Роман Євгенович порадив аспірантам брати активну участь у наукових конференціях, сміливо демонструвати свої знання, вміння та ділитися власними ідеями: «Раніше для того, аби стати учасником міжнародної конференції та перейняти корисний досвід від колег з-закордону потрібно було проходити чимало довгих процедур, включно з самою подорожжю. Зараз же, в час розвитку технологій, ви можете долучитися до будь-якого наукового заходу у будь-якій точці світу, просто вийшовши в Інтернет. Тож, не нехтуйте такими цінними можливостями свого професійного розвитку».

Заступник начальника Науково-дослідної частини Іван Куньо ознайомив аспірантів з основними принципами академічної доброчесності, метою яких є формування високої академічної культури в учасників освітнього процесу. Головну  увагу Іван Михайлович акцентував на перевірці усіх наукових робіт на збіг текстів.

Також Іван Куньо зазначив, що в Університеті затверджене  Положення про забезпечення академічної доброчесності у Львівському національному університеті імені Івана Франка. Кодекс академічної доброчесності Львівського національного університету імені Івана Франка та Декларацію про дотримання академічної доброчесності здобувачем вищої освіти у Львівському національному університеті імені Івана Франка можна завантажити за посиланням.

Додамо, що Декларацію про дотримання академічної доброчесності підписує кожен аспірант Львівського університету.

Представниця Відділу міжнародних зв’язків Софія Півовар коротко розповіла про можливості участі у програмах мобільності, що діють в ЛНУ ім. Івана Франка і дозволяють аспірантам здобувати цінний академічний досвід за межами України. Детальніше про умови участі у програмах можна довідатися на сайті Відділу міжнародних зв’язків.

Керівниця відділу аспірантури і докторантури Наталія Литвинович та провідна спеціалістка відділу аспірантури і докторантури Надія Лемега детально розповіли здобувачам освіти про процес навчання в аспірантурі, пояснили особливості оформлення необхідної документації, а також нагадали про можливості та обов’язки, які мають аспіранти.

Наприкінці заходу кожен охочий мав можливість поставити запитання адміністрації Університету та дізнатися усе необхідне стосовно виплат стипендій, проведення сесій, відмінностей різних форм навчання та інших деталей процесу успішного здобуття наукового ступеня.