Відбувся І етап ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика

12 листопада 2019 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся І (університетський) етап ювілейного ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Петро Яцик (1921 – 2001 рр.) – канадський підприємець українського походження, меценат і філантроп, особливо відомий своїм вагомим внеском у фінансування українознавства на Заході та в Україні. Зокрема, він був спонсором таких проектів, як Інститут українських студій Гарвардського університету (США), Енциклопедія українознавства, Центр досліджень історії України ім. Яцика при Альбертському університеті (Канада) тощо.

Петро Яцик був також спонсором Міжнародного конкурсу знавців української мови, і за рішенням Ліги українських меценатів конкурсу було надано ім’я великого мецената. Конкурс проводиться уже вдвадцяте у рамках відзначення Дня української писемності і має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу. Щорічно учасниками змагань стають школярі, студенти і курсанти з понад 20 країн світу.

На базі Львівського університету організовує конкурс  кафедра українського прикладного мовознавства філологічного факультету. На І етапі конкурсу в Університеті визначають переможців у трьох категоріях: серед студентів гуманітарного профілю (факультет іноземних мов, факультет журналістики та філологічний факультет), серед студентів нефілологічних факультетів та студентів коледжів.  Наступним етапом для переможців стає участь в обласних змаганнях.

Світлини: Ярини Пришляк Більше фото