Відбувся круглий стіл, присвячений 90-річчю від дня народження професора Степана Макарчука

3 січня 2020 року в Музеї історії Львівського університету відбувся круглий стіл, приурочений до 90-річчя від дня народження українського історика, етнолога, джерелознавця, дослідника українського етносу, професора ЛНУ ім. Івана Франка Степана Арсентійовича Макарчука (1930-2014). Під час заходу присутні не лише відновили у пам’яті образ свого вчителя і колеги, але й пригадали основні здобутки професора Макарчука й окреслили  його внесок у розвиток історичної науки.

З вітальним словом до учасників заходу звернувся проректор з науково-педагогічної роботи та соціальних питань і розвитку Львівського університету Володимир Качмар. «Напевно, на історичному факультеті немає жодного учня професора Макарчука, який би не перейняв хоча б один важливий життєвий урок від Степана Арсентійовича. Це була надзвичайно щира і тепла людина, яка ніколи не тримала ні на кого зла, не нарікала на негаразди і завжди з позитивом зустрічала усі виклики долі», – зазначив Володимир Качмар і подякував присутнім за підтримку доброї традиції збереження пам’яті про видатних науковців Університету. Також проректор висловив сподівання щодо майбутнього розширення масштабів заходу до формату наукової конференції.

Під час круглого столу науковці-історики Львівського університету презентували доповіді, які стосувалися біографії та професійного становлення їхнього наставника і колеги – професора Макарчука. Зокрема, декан історичного факультету, доктор історичних наук, професор Степан Качараба окреслив життєвий і творчий шлях Степана Арсентійовича. Він торкнувся основних віх біографії свого колеги, акцентувавши на його досягненнях на посаді декана історичного факультету та цінному внеску наукових праць професора у сферу історичного пізнання.

Детальніше про професійну грань постаті Степана Макарчука розповів   професор Олексій Сухий, а професор Роман Сілецький своєю доповіддю відзначив вагому роль Степана Макарчука у відродженні етнології у Львівському університеті.

Під час виступів основний акцент науковців був спрямований на характеристику визначної та надихаючої особистості Степана Арсентійовича, яка міцно закарбувалася у пам’яті присутніх. Таким чином круглий стіл переріс у формат обговорення спогадів, під час якого учні та колеги професора мали змогу словесно відновити світлий і значущий образ професора Степана Макарчука.

Світлини: Олега Вівчарика Більше фото