Відбувся вебінар «Магнітокалоричні матеріали та пристрої»

29 червня 2020 року випускник хімічного факультету Львівського національного університету імені Івана Франка, професор Університету штату Айова (США) Віталій Печарський провів вебінар на тему: «Магнітокалоричні матеріали та пристрої». Захід відбувся в рамках спільного проєкту ЛНУ ім. Івана Франка та Львівської обласної МАН – Онлайн-академії «Світ науки».

До усіх присутніх звернулася директорка КЗ ЛОР «Львівська обласна Мала академія наук учнівської молоді» Іванна Бородчук. «Ідея нашого проєкту полягає в тому, що на вебінари ми запрошуємо випускників різних факультетів Львівського університету, які також були учнями-членами нашої Малої академії наук. Проте сьогоднішній спікер – відомий вчений не лише Америки, але й України – не здобував знання у Львівській обласній МАН з тієї причини, що її ще на той час не існувало. Тим не менш він був призером наукових змагань та учасником конференцій ще зі шкільної лави. Зараз Віталій Печарський – заслужений професор імені Ансона Марстона, професор кафедри матеріалознавства Університету штату Айова (США), керівник групи та керівник проєктів Національної лабораторії «Ames» Департаменту енергетики Сполучених Штатів Америки», – представила спікера Іванна Антонівна та пригадала основні здобутки на професійному шляху науковця.

З теплими словами до присутніх звернувся й сам професор, привітавши колег з Львівського університету, вчителів та учнів-членів МАН. «Я надзвичайно вдячний за запрошення і можливість поділитися своїми знаннями. Зважаючи на часові рамки, сьогодні, на жаль, поверхнево і коротко, та все ж розповім вам про магнітно-калорійні матеріали і пристрої, вивчення яких зараз є важливим та надзвичайно актуальним напрямком науки», – зазначив Віталій Печарський перед тим, як розпочати презентацію.

В рамках стислого виступу спікер зміг не лише розповісти про історію досліджень магнітокалоричних матеріалів, перебіг та результати сучасних експериментів, функціонал відповідних пристроїв, але й робив власні прогнози щодо розвитку галузі та її значення у науково-технологічному прогресі прийдешніх десятиліть. Також Віталій Печарський познайомив слухачів з іменами людей, які працювали над вивченням магнітокалоричних ефектів.

Окрім обговорення хімічних процесів, під час зустрічі розмова йшла й про важливість володіння декількома мовами для того, аби успішно будувати наукову кар’єру. Також Віталій Печарський розповів про свою діяльність в Університеті  штату Айова та чимало інших речей, які викликали зацікавлення слухачів.

На завершення події декан хімічного факультету Львівського університету Григорій Дмитрів подякував спікеру за актуальну лекцію: «Тематика вебінару близька та рідна для мене і представників моєї кафедри, тому слухати було не лише особливо цікаво, а й дуже приємно», – підкреслив Григорій Степанович, закликавши усіх до дискусії.

Кожен охочий мав можливість поставити запитання Віталію Печарському та уточнити важливі нюанси презентації для того, аби обмін науковою інформацією став максимально повним та потенційно корисним.