Відбувся концерт народної капели бандуристок «Зоряниця»

16 травня 2018 року в Актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка відбувся урочистий концерт Народної капели бандуристок «Зоряниця». Захід став по-справжньому яскравою музичною подією, яка об’єднала шанувальників високого українського мистецтва – майстерної гри на бандурі та мелодійної пісні.

Під керівництвом Зіновії Сичак колектив надав можливість гостям вечора подолати часові та просторові кордони, зануритись у неперевершену атмосферу української та європейської пісенності від XVI століття і донині. Українські народні та авторські пісні, композиції класиків європейської музики у поєднанні із сучасними творами світової музичної сцени викликали щире захоплення і навіть здивування у глядачів. Майстрині гри на бандурі змогли надати нового звучання творам Вольфганга Амадея Моцарта, Поля Моріа, Пола Маккартні, Святослава Вакарчука та багатьох інших композиторів. Палітру яскравих мистецьких вражень особливо інтенсивно насичували численні українські музичні твори – «Гуцулка Ксеня», «Бандуристе, орле сизий», «Пісня про рушник» та інші.

Чудовим доповненням святкового дійства стали гості вечора – бандуристки, які у минулому виступали в складі «Зоряниці», а зараз знову об’єдналися у капелу під назвою «Зоряниця. Forever». Спершу самостійно, а потім спільно із нинішніми учасницями капели вони виконали українські народні пісні та інші композиції.

Завершили концертну програму емоційним спільним виконанням твору Тараса Петриненка «Господи, помилуй нас».

Проректор з науково-педагогічної роботи Львівського університету Ярослав Гарасим висловив подяку учасницям Народної капели бандуристок за активну участь в житті Університету, високе мистецтво і вагомий внесок у збереження і розвиток української культури.

«Дякую Вам за це чудове свято, свято тріумфу української душі, свято, яке кожний з нас упродовж цих незабутніх хвилин пережив завдяки вашій чудовій виконавській майстерності», – звернувся на завершення заходу Ярослав Іванович до учасниць капели.