Військовий компонент як чинник формування регіональної системи безпеки

Питання формування регіональної системи безпеки та залученості військового компоненту стали центральною темою дискусії учасників VI Міжнародної наукової конференції «Україна в умовах трансформації міжнародної системи безпеки», яка відбулася 7 жовтня 2020 року на факультеті міжнародних відносин Львівського університету. Конференцію, що відбулася в онлайн-форматі, організували за ініціативи Центру міжнародної безпеки та партнерства у співпраці з Інститутом міжнародних студій Вроцлавського університету та Інститутом наук про безпеку Педагогічного університету в Кракові.

Відкриваючи конференцію, Надзвичайний і Повноважний Посол України, професор Маркіян Мальський наголосив на важливості обговорення питань, що стосуються формування нового клімату безпеки в умовах трансформації міжнародної системи загалом.

В роботі конференції взяли участь провідні фахівці у сфері військової безпеки та оборони з Національної Академії сухопутних військ України імені гетьмана Петра Сагайдачного генерал-лейтенант Артур Горбенко, полковник Василь Панасюк та Олександр Феденко. У своїх виступах вони окреслили різні аспекти використання військової складової в умовах збройного та гібридного протистояння між державами на міжнародній арені. Окрема увагу приділили обговоренню питань російсько-українського збройного протистояння та його впливу на формування безпекового середовища у регіоні Центральної та Східної Європи.

Активну участь у конференції взяли науковці з Вроцлавського університету Лариса Лещенко, Марек Кульчицькі, Кшиштоф Коцюбінскі, а також експерти Інституту наук про безпеку Педагогічного університету в Кракові Богуслав Пасек та Януш Фалецький, які поділилися досвідом навчальної та практичної співпраці Польщі та НАТО з Україною.

Загалом учасники конференції обговорили широке коло питань безпекового співробітництва та акцентували увагу на необхідності продовження діалогу в академічному середовищі у різних форматах міжуніверситетської співпраці.