Монографія Блаженнішого Любомира Гузара «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901–1944) провісник екуменізму», яка минулого року вийшла друком у видавництві Львівського університету, отримала найвищі оцінки журі Міжнародної премії імені Івана Франка, а Любомир Гузар став першим лауреатом цієї відзнаки.

За інформацією прес-служби Міжнародного фонду Івана Франка, про це повідомив голова Міжнародного журі, професор Віденського університету доктор Алоїс Волдан.

«Монографія Блаженнішого Любомира Гузара, Кардинала Української греко-католицької церкви під назвою «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901–1944) провісник екуменізму» відповідає усім вимогам Міжнародного фонду Івана Франка, позаяк вона втілює постульовану Франком ідею одноцільності та своєрідності», – зазначив Волдан під час виступу у Віденському університеті (Австрія) на засіданні журі премії.

Він повідомив, що цього року Міжнародне журі обрало лауреата лише в одній номінації – «за визначний особистий внесок у розвиток суспільно-гуманітарних наук». У номінації «за вагомий внесок у розвиток україністики» члени журі вирішили не присуджувати премію жодному номінанту.

Директор Міжнародного фонду Івана Франка Ігор Курус зазначив, що всі роботи були гідними цієї премії, оскільки національна гуманітаристика збагатилася фундаментальними дослідженнями, яких сьогодні потребує не тільки український, а й міжнародний науковий простір загалом.

«Міжнародна премія імені Івана Франка покликана стимулювати розвиток соціально-гуманітарних наук та україністики, в яких працював Іван Франко. Вона є щорічною і міжнародною, тому ми сподіваємося, що наступного року будуть подані роботи вчених із різних країн світу», – зазначив Ігор Курус.

Директор фонду також висловив сподівання, що дискусії під час обрання першого лауреата Міжнародної премії імені Івана Франка й надалі не втрачатимуть своєї критичності й емоційності, а сам лауреат, Блаженніший Любомир Гузар, стане моральним авторитетом для майбутніх номінантів премії.

Церемонія нагородження лауреата премії відбудеться 27 серпня 2016 року на батьківщині Івана Франка у місті Дрогобич (Львівська область, Україна).

Нагадаємо, що Міжнародна премія імені Івана Франка є почесним визнанням наукових відкриттів, вагомих здобутків та значних заслуг науковців у галузі суспільних наук та україністики. Засновником Міжнародної премії ім. Івана Франка є його онук – Роланд Франко.

Монографія Блаженнішого Кардинала Любомира Гузара «Андрей Шептицький Митрополит Галицький (1901–1944) провісник екуменізму» побачила світ у рік 150-літнього ювілею величної постаті Митрополита у видавництві Львівського національного університету імені Івана Франка. Наклад цього фундаментального видання – 1000 примірників. Книга – переклад з англійської мови докторської дисертації, яку Блаженніший Любомир Гузар захистив 1972 року у Папському Урбаніянському університеті в Римі. Переклад українською мовою здійснили викладачі кафедри перекладознавства та контрастивної лінгвістики імені Григорія Кочура факультету іноземних мов Орися Габа, Надія Допіра, Надія Микитяк, Юлія Хромчак, Марта Шрубковська під керівництвом завідувача кафедри, професора Роксолани Зорівчак. Підготовчу роботу виконали працівники Видавництва Мирослава Мартиняк-Жовтанецька, Федір Лукавий, Ольга Кузьмич; представники Виконавчого комітету із написання біографічних праць про митрополита Андрея Шептицького – о. Андрій Михалейко, Оксана Гайова, Степан Павлюк, Михайло Перун; доброчинці – Микола Кміть, Сергій Ковальчук.

Ректорат та академічна спільнота Львівського національного університету імені Івана Франка щиросердечно вітають Лауреата, Блаженнішого Кардинала Любомира Гузара, з високим міжнародним визнанням його наукової праці та з визначним внеском у розвиток духовної культури.